Yushi Takayama: Fanuc Güvenilirlik ve Performans Demektir

Yushi Takayama

ROBOMACHINE GENEL MÜDÜRÜ YUSHI TAKAYAMA:
FANUC SİZE YÜKSEK GÜVENİLİRLİK VE PERFORMANS VAAT EDİYOR

– Fanuc ürünleri olmadan dünya nasıl bir yer olurdu?

FANUC sürekli olarak yüksek güvenilirliğe ve yüksek performansa sahip makineler tedarik etmiştir. FANUC makineleri tarafından üretilen birçok ürün, dünyadaki birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır ve bu da küresel sanayiye katkıda bulunmaktadır. FANUC makinelerinin dünyadaki en seçkin CNC olan FANUC CNC’ye dayandığını unutmamalıyız.

FANUC, dünyadaki imalat tezgâhları için sayısal denetimi ticari amaçla kullanmış ilk şirket olarak 60 yıl önce CNC’yi dünya pazarına tanıttı. O zamandan beri, imalat tezgahlarını çok doğru ve güvenilir kılan küresel kullanıcılara yeni teknolojiler sunmaya devam ettik. FANUC; otomotiv, elektrik, elektronik, medikal, havacılık ve sanayi makineleri gibi aslında bugünün neredeyse tüm endüstriyel ürünlerine yüksek kalite ve güvenilirlik kazandırdı. FANUC CNC, şu anda dünyadaki 10 makineden 6’sına (dünya pazar payının %60’ı) kurulmuştur ve dünya endüstrisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Ayrıca FANUC, dünyadaki fabrikaların otomasyonu için endüstriyel robotlar da tedarik ediyor. FANUC robotları, üretim maliyetinden ve zamandan tasarruf etmeyi gerçekleştirir ve yüksek kaliteyi garanti eder. Sonuç olarak, üreticinin yararına katkıda bulunan fabrikanın verimliliği artar. FANUC makineleri ve FANUC robotlarının birleşimi büyük bir avantaj anlamına gelmektedir.

Bu şekilde, FANUC ürünleri bir bütün olarak dünya çapındaki endüstriyel ürünlere büyük ölçüde katkıda bulunur.

-Yapay zekâ ve otomasyon teknolojileri geleceğimizi nasıl etkileyecek?

FANUC ROBOCUT, yapay zekâ termal yer değiştirme dengeleme işlevi olan yüksek kesme performansını gerçekleştirme işlevine sahiptir. Bu gelişimin lokomotifi bazı müşterilerin talepleri olmuştur. Onlar, makinenin konumu dengesiz sıcaklık koşullarında olsa bile daha iyi kesim sonucu istiyorlardı. ROBOCUT bu talebe katkıda bulunuyor.

Gelecekte pazardan bu yönde daha fazla talep alacağız ve yapay zekâ teknolojisinin bunları çözmede veya geliştirmede yardımcı olacağına inanıyoruz. Yapay zekâ teknolojisi çözümlerinin giderek daha fazla kullanılacağını varsayıyoruz. FANUC, yapay zekâ teknolojisini kullanma konusunda çalışmaya devam ediyor.

-Robocut müşteriye ne vaat ediyor?

FANUC, 1975 yılında ROBOCUT’u dünyaya sundu. Wire EDM teknolojisinde 40 yıldan fazla bir deneyime sahibiz. ROBOCUT kullanıcıları zaten yüksek güvenilirliğini ve yüksek performansını tanıyor.

ROBOCUT’un yüksek güvenilirliği, sadece makinenin kendisi için değil aynı zamanda FANUC’un uygulama desteği de dahil olmak üzere sunduğumuz hizmet için de geçerlidir.

Diğer FANUC ürünleri, FIELD sistemimiz veya QSSR çözümlerimiz (Robotlaşmanın Hızlı ve Basit Başlangıcı) dahil olmak üzere ROBOCUT ile kolayca bağlanabilir. Bu kombinasyonlar fabrika verimliliğini daha da artırabilir. 

-Türkiye pazarından beklentileriniz nelerdir? 

Türkiye’yi stratejik açıdan önemli bir pazar olarak görüyoruz. Birkaç yıl öncesine bakıldığında, Türkiye pazarı olumlu yönde gelişti. Uzun vadede de güçlü bir büyüme bekliyoruz. Türkiye’nin daha da genişlemek için birçok imkânı olduğuna inanıyoruz. FANUC ürünleri ile Türkiye pazarını desteklemek istiyoruz. Bu fırsatı değerlendirmek ve müşterilerimizle birlikte büyümek istiyoruz. 

-Türkiye’deki kullanıcılara önerileriniz nelerdir?

Bir FANUC ürününü kullandığınızda, FANUC ürünlerinin güvenilirliğini tanıyabilirsiniz. Aralıksız üretim avantaj sağlar. Başarılı işletmeniz için ROBOCUT ürünümüzü ve diğer FANUC ürünlerimizi tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Ürünlerimizin size yardımcı olacağına inanıyorum. Ve elbette ROBOCUT’un yüksek kesme performansını fark edeceksiniz. Uygulama olanaklarınızı bu makine ile genişletebilirsiniz.

Daha fazla otomasyon, bir şirketin başarısının anahtarıdır. Üretim şirketleri için daha rekabetçi hale gelmelerini sağlayan güvenilir makineler kullanmak ve arıza süresinden kaçınmak çok önemlidir. FANUC robotlarını bir ROBOCUT sistemiyle birleştirirseniz verimliliğiniz artar. FANUC, güvenilir makineler ve çok iyi bir hizmet sunuyor. Bu, makinelerimize sahip olma maliyetinin düşük olmasına yol açar