TÜRKİYE POTANSİYELİ BÜYÜK BİR ÜLKE

Exeron Genel Müdürü Thomas Sjoesten
Türkiye büyüyen sanayisiyle potansiyeli büyük bir ülke.

-Exeron’un dünya pazarlarındaki yeri nedir?

Exeron özellikle Almanya’da ve Avrupa’da oldukça güçlü abir marka. Ancak dünya geneline açılma sürecimiz halen devam etmekte. Birçok ülkede satış ve servis ağımızı oluşturmuş olmamıza rağmen genişlememiz devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda kapasitemizi artırarak dünyada daha fazla noktada hizmet vermeyi hedefliyoruz.

-Exeron makineler kullanıcısına neler vaat ediyor?

Ürünlerimizle müşterilerimize vaat ettiğimiz en önemli özelliklerimiz hassasiyet, yenilikçilik ve yüksek kullanıcı güvenlik duygusu. Her zaman kullanıcılarımıza en üst düzey hassasiyeti sunmayı kendimize misyon edindik. Bundan dolayı sürekli olarak gelişim ve yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Müşteri güveni bizim için en önemli husustur.

-Türkiye pazarındaki beklentileriniz neler?

Avrupa’ya yakın olmasından dolayı Türkiye bizim için önemli bir pazar. Gelişen sanayisi ve artan üretim kapasitesi ile pazarda bizim sunduğumuz tarzda ürünlere olan talep giderek artmakta. Bu yükseliş nedeniyle Türkiye’de oldukça yüksek bir potansiyel görüyoruz.

-Erkan CNC ile işbirliği hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Erkan CNC, tecrübesi, müşteri yaklaşımları ve sanayide edindiği bilgi birikimi ile bizim için mükemmel bir partner. İki firmanın görüşleri birbiriyle örtüşmekte ve müşteri odaklı ve güvene dayalı bir pazarlama stratejisi izlemekte. Bu nedenle gelecekte büyük başarılar elde edebileceğimize inanıyoruz.

-MAKTEK Fuarı’nı nasıl buldunuz; katılım, teknoloji ve makineler bakımından fuarı değerlendirir misiniz?

MAKTEK, sizin de bildğiniz gibi Türkiye’de makine endüstrisi için en önemli fuar. Fuara komşu ülkelerden de katılım olmakta. MAKTEK bizim için markamızı ve ürünlerimizi göstermek adına oldukça önemli bir fırsat. Fuar süresinde önemli müşteriler ve yatırımcılarla buluşma ve görüşme şansımız oldu.

-Türk sanayicilere neler önerirsiniz?

Türk girişimcilerin Avrupa’da yerleşmiş markalarla işbirliği yapmaları konusunda her zaman avantajlı olacaklarını söyleyebilirim. Bu işbirliği sayesinde firmalar kendilerini tanıtma ve kanıtlama zorluklarını aşmış ve doğrudan yeni pazarlara satış yapabilme yeteneğine sahip olacaklarını düşünüyorum.