Kaliteli ve doğru sarf malzemeleriyle performansınızı, verimliliğinizi ve kârınızı artırın.

Makine yatırımlarının verimli ve kârlı kullanılabilmesi bu makinelerin tam performans ve kapasite ile çalışabilmesine bağlı. Bu sebeple makinelerde doğru parça ve sarf malzemesinin kullanılması önem kazanıyor. Makine üreticileri geliştirdikleri teknolojilerle farklı işler için farklı ürünler kullanarak makinenin performansının tam olarak kullanılabilmesine olanak sağlamaktalar.

Her ihtiyacı karşılayan yüzlerce ürün çeşidimizden oluşan sarf malzemesi stoğumuz, işe uygun ürün seçimi, araştırma geliştirme çalışmalarımız, uluslararası bilgi ve uygulama testleri sonucunda elde ettiğimiz deneyimin sonucu olarak müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Erozyon Telleri

Gelişen sanayide kalite çıtası sürekli yükselmekte, yüzey pürüzsüzlüğü ve ölçü hassasiyeti daha çok önem kazanmakta. Yüzey kalitesi ve ölçü hassasiyeti istendiğinde çinko kaplama tel, hız limitlerine ulaşmak içinse bakır tel tercih edilir. Doğru iş için doğru tel kullanılmazsa makine istenen performansa ulaşamaz. Bütün işlerde aynı tel kullanılmaz, işletmeler elde etmek istediklerine sonuca ve iş yoğunluğuna göre tel tercihi yapar. Hangi uygulamada hangi telin kullanılacağı, makine parametrelerine göre ne şekilde hareket edileceği konularında, uygulama tecrübesine sahip mühendis, teknisyen ve satış danışmanlarımızla size destek vermekteyiz. Erozyon telleri teknolojisinde dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini üreticilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Filtreler

Tel erozyon makinelerindeki en önemli sarf malzemelerden biri olan filtreler makinenizin akciğerleri gibidir. Kesim sırasında suya karışan partikülleri temizler ve makineniz verimli çalışır. Bu partiküller sudan ayrıştırılmazsa, sistemde dolaşırlar ve makine aksamlarının zaman içinde aşınmasına neden olurlar. Valf ve pompa gibi parçalarda tıkanmaya, otomatik tel takmada aksamalara ve basınçlarda düşmelere yol açarlar, ayrıca yüksek bakım masraflarına yol açarlar. Filtre uzun vadede makinenizin yıpranmasını önler ve kullanım ömrünü uzatır. Pazara sunduğumuz yüksek kaliteli filtreler, makinenizin maksimum temizlikte çalışmasını sağlar.

Kimyasal ürünler

Reçine: Tel erozyonda kullanılan su yalıtkan olmalıdır. Kesim sırasında çıkan partiküller suyu iletken hale getirir. Makinanızda kullanılan reçine suyun iletkenlik değerini düşürür. Suyun iletkenlik değeri ne kadar düşük ise kesim hızı ve makine performansı o kadar yüksek olacaktır. Bunun için tel erozyon tezgâhlarına özel olarak üretilmiş hem anyonik hem de katyonik özellikteki reçineleri kullanılmalıdır.

Temizleme Sıvıları: Hassas kesim için tel erozyon makinesinin temizliği önemlidir. Tıkanmış guide’lar, kirli valfler, pompalar ve iletken parçalar makinenizin performansını düşürür. Bu nedenle makine düzenli periyotlarla ve doğru temizleme sıvıları ile temizlenmelidir. Erkan CNC olarak tel erozyon tezgahlarınız için özel olarak üretilmiş ürünleri sunmaktayız. Bu ürünlerden Japonya da üretilen K200 temizleme sıvısı makine parçalarına zarar vermeden pas ve tortuların etkin şekilde temizlemesini sağlar, insan sağlığı açısından da güvenlidir.

Antipas Sıvısı: Uzun süren kesimlerde iş parçaları kesim sırasında paslanabilmektedir. Bu da iş parçanızda yüzey kalitesinden ölçü hassasiyetine kadar birçok sorun yaratabilir. Bunun için parça yüzeyini kaplayarak paslanmasını engelleyen antipas sıvısı kullanılır.