TÜRBİN KANATÇIKLARI İMALATI İÇİN ÖZEL TEL EROZYON ÇÖZÜMÜ

ONA müşterileri için özel çözümler üretir. Standart makine ihtiyacının yanı sıra özelleştirilmiş imalat çözümleri ile üretim süreçlerinin daha verimli olmasına katkı sağlayarak verimliliği yükseltir.

ONA EDM, uçak motoru sanayisi için mükemmel bir imalat çözümü geliştirildi. 65 yıllık geçmişe sahip elektro-erozyon makineleri üreticisi ONA, uluslararası havacılık firmalarının talepleri doğrultusunda özel bir tasarım geliştirdi: Türbin kanatçıklarının EDM ile kesimi anahtar teslim çözümü.

Ona tarafından özel olarak geliştirilen bu tel erozyon makinesi mükemmel sonuçlar elde ederek uçak sanayi motoru üreticilerinden tam not aldı.

Esneklik ve özelleştirme

Avrupa’nın önde gelen EDM üreticilerinden ONA, makinelerini kişiselleştirme felsefesiyle dikkat çekiyor ve anahtar teslimi projeler geliştirerek fark yaratıyor. Bunlardan biri Rus uçak endüstrisi kuruluşu Nelidov’un ihtiyaç duyduğu özel üretim çözümü idi. İki firmanın ideal ortaklık zemininde buluştuğu bu projede, son derece gelişmiş bir EDM teknolojisi tasarlanarak hayata geçirildi.

Bu iş birliğinden Nelidov’un imalat ihtiyacını karşılayan özelleştirilmiş bir tel erozyon makinesi doğdu. Makine üretim sürecinin iyileştirilmesine katkı sundu.

Müşterilerine özel çözümler sunmayı hedefleyen ONA için özel bir örnek olan özelleştirilmiş tel EDM makinesi, yeni nesil enerji ve havacılık sanayi için çember şeklinde olan türbin kanatçıkları imalatı için tasarlandıİş parçasının gereksinim duyduğu kesim esas olarak çemberlere bağlı olan bıçakların mahfazasıdır. Model, aynı anda 8 eksene kadar kontrol edebilen bir CNC’ye sahiptir. Bir B ekseni CNC tarafından kontrol edilir ve türbin halkasının dönmesine izin verir. İlave bir eksen, çarkın çapına bağlı olarak türbin halkasını makinenin alt kafasına göre bir seviyede konumlandırır.

Özelleştirilmiş makine, minimum 250 mm ile maksimum 1.200 mm çapında halkaları kesebilir. Halkalar 0.8 mm ila 100 mm kalınlıkta ve en az 20 m en fazla 250 mm genişlikte olabilir. Tasarlanan bu özelleştirilmiş makine, dikey döner tablaya sahip.

Makinenin teknik özellikleri:
Dikey döner tabla
Kesim çapı: 250 mm-1.200 mm
Çember kalınlığı: 0,8 mm-100 mm
Çember genişliği: 20 mm-250 mm.
Takım ile maksimum halka ağırlığı: 300 kg.
Tel Çapı: 0.10 – 0.30 mm.
Eksen hareketleri: X 600 mm Y 400 mm Z 400 mm UV eksenleri: 120 x 120 mm