Wire Cut Machines

GRUPPO PARPAS İŞLEME MERKEZLERİ

  • PARPAS XS GANTRY İŞLEME MERKEZİ

    Parpas XS Gantry Tip İşleme Merkezi
  • OMV ROLLER PORTAL İŞLEME MERKEZİ

    Parpas Roller-XL İşleme Merkezi

GRUPPO PARPAS İŞLEME MERKEZİ

PARPAS Spa olarak 1951 yılında doğan Gruppo Parpas, pantograf takım tezgâhları, daha sonra kopyalama makineleri ve sayısal kontrollü frezeleme tezgâhları üreticisi olarak faaliyetini sürdürdü.

Yıllar içinde deneyim kazanarak büyüyen şirket, kendini CNC freze tezgâhlarının üretimine adadı. Günümüzde büyük kalıpların frezelemesi ve kopyalanmasında iddialı bir dünya markası olan Parpas, yüksek teknolojiye sahip bir dizi orta-büyük freze makinesi üretmekte.

Parpas’ın girişimcileri, kısa sürede yakaladıkları küresel başarının ardından, 1969’da OMV–Officine Meccaniche Venete şirketini kurdu. OMV, 1972 yılından bu yana pazarda küçük-orta boy takım tezgâhları sunarak boy gösterdi.

Gruppo Parpas’ın üniversal freze tezgâhlarıyla başlayan serüveni, 1974’te gantry hareketli, sabit tablalı özelliklere sahip tezgâhı inşa etmesiyle ses getirdi. Bu başarıya imza atan ilk İtalyan şirketi oldu.

OMV makinelerinin karakteri bugün yüksek hassasiyet, yüksek hız ve esneklik prensipleriyle ifade edilmekte.

Dünyanın önde gelen otomotiv ve havacılık markalarınca tercih edilen Gruppo Parpas, bugün dünya çapında tanınan, “özel takım tezgâhları” üreticisi olarak kabul edilmekte