GF Machining Solutions

GF AgieCharmilles EDM Tel Erozyon Teknolojisi

Minyatür parçaların son derece hassas işlenmesinden, yüzey doğruluğu bakımından zorluk içeren yüksek hızlı işleme için güçlü çözümlere kadar.

Tel EDM makinesi, bir iş parçasında programlanan bir konturu kesmek için metalik bir tel (elektrot) kullanır. Ekstrüzyon kalıpları ve delme zımbaları genellikle tel kesme ile işlenir. İşleme alanında, her deşarj iş parçasında bir krater (talaş kaldırma) ve takım üzerinde bir etki (takımın/elektrotun aşınması) oluşturur. Tele eğim verilebildiği için konik olan veya üstte ve altta farklı profillere sahip parçalar yapılabilir. Tel genellikle pirinçten veya tabakalı bakırdan yapılır ve çapı 0,02 ile 0,33 mm arasındadır.

GF AgieCharmilles CUT E Serisi
Verimlilik Parmağınızın Ucunda.

AgieCharmilles CUT E Serisi, iş kurulumunuzu kolaylaştıran akıllı, kullanımı kolay bir insan-makine arayüzü (HMI) ve yerleşik teknolojiler sayesinde verimliliği parmak ucunuza getirir. Dijital Akıllı Güç Jeneratörü (IPG) sayesinde kesme hızı ve yüzey kalitesi iyileşir. 

Ucuz pirinç teller ile son derece yüksek talaş kaldırma hızları ve düşük saatlik çalışma maliyetleri mümkündür (hız teknolojisi). Jeneratör, atölyeniz için gerekli olan tüm malzemeleri içeren eksiksiz bir teknoloji yelpazesine sahiptir. 

T-tipi ana şasi, doğruluğu etkilemeden büyük ve ağır iş parçaları yüklenmesini sağlar. Küçük ve rijit makine yapısı, iyi konumlandırma hassasiyeti ve yüksek düzeyde tekrarlanabilir sonuçlar garanti eder. 

T şekilli taban sayesinde, 1.000 kg’a kadar büyük ve ağır iş parçaları kolayca yüklenebilir ve indirilebilir. 

GF AgieCharmilles CUT P-Pro Serisi

Hassas, İstikrarlı, Yüksek Performanslı

Güvenilir mekaniği, gelişmiş teknoloji özellikleri ve yeni bir HMI ile, yeni CUT P PRO serisi, EDM uygulaması için eşsiz hassasiyet ve performans sunar.

Kesme işlemlerini bitirmeden önce çekirdeği kolayca çıkarmak için boşluğa kaynak yapmak üzere Otomatik Külçe Kaynağı (ASW) işlevselliği ve operatör varlığı gerektirmeyen Otomatik Külçe Yönetimi (ASM) sayesinde el ile müdahaleleri azaltın ve işleme süresi kazanın. Her iki işlev de operatörün makine önünde varlığını azaltır.

QUADRAX sistemi sayesinde eksen hareketi sırasında kararlı bir doğruluk koruyun. İş parçası hareket etmez, eksenlerin kütlesi sabittir ve eksenler bağımsızdır. Ayrıca, şasi daha düşük bir ısıl iletkenliğe ve bir titreşim sönümleme sistemine sahiptir.