GF MILL P 500 U 5 Eksen İşleme Merkezi

GF Mikron MILL P-U Serisi 5 Eksen İşleme Merkezleri

Mikron MILL P U Serisi, portal vinç tipi tasarımında son derece sağlam, stabil ve hassas bir işleme merkezidir. Bu beş eksenli freze çözümü, yüksek performanslı makineyle işleme uygulamaları için tasarlanmıştır. 

Mikron MILL P serisi, kalıp ve döküm üreticilerinin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için akıllı verimlilik sunar. Hızlı piyasa gelişmeleri ve geleceği değiştiren inovasyonlar kalıp ve döküm üreticilerinin değişime ayak uydurma yeteneğini zorlamaktadır. GF Machining Solutions, Mikron MILL P serisi, beş eksenli, eş zamanlı freze makineleri ile bu üreticilere gelecek için çeviklik sağlamaktadır. 

Mikron MILL P U Serisi, portal vinç tipi tasarımında son derece sağlam, stabil ve hassas bir işleme merkezidir. Bu beş eksenli freze çözümü, yüksek performanslı makineyle işleme uygulamaları için tasarlanmıştır. Eşzamanlı çalışmayla en iyi hassasiyet ve yüzey kalitesi elde etmek için, makine döner ve mafsallı eksenlerde su soğutmalı doğrudan tahriklere sahiptir. Bu eksenler kaba işleme sırasında daha yüksek bir sertliğe ulaşmak için kelepçelenebilir. Büyük kapı tarafından ve tezgaha kısa bir mesafeden iş parçasına erişilebilir. Benzersiz konsepti ve modülerliği sayesinde, makine hem tek üründe hem de hızlı ve verimli seri üretimde hassas makineyle işleme uygulamaları sağlar. 

Hassasiyet merkeziniz: yılda 365 gün 

Büyük, ağır parçalarda yüksek hassasiyet elde ederek ve bitirme işlemi sonrasında en sıkı toleransları sağlayarak kaba işleme sırasında daha fazla talaş kaldırın. 

Hafif veya ağır parçalarda en iyi yüzey kalitesi 

Harika bir ilk izlenim bırakın ve bu çözümün yüksek kalitedeki kalıplarınıza sağladığı parlak yüzeylerle, kalıp üreticisi olarak toplam kapasitenizi sergileyin.

Son derece esnek parça üretimi

Sürekli değişen parça boyutları, ağırlıkları, partiler ve malzemeler gibi çeşitli parça üretim zorluklarını çözmenize yardımcı olacak esnek bir çözüm edinin.

365 gün dinamik işleme

Tüm yıl boyunca yüksek dinamik frezelemeyi sürdürün. 1,7g eksen ivmelenme artı 61m/dk eksen ile birleşen 36 kW ve 120 Nm’lik güçlü bir Step-Tec Mil kombinasyonu, tüm gün/gece boyunca yüksek dinamik prosesi garanti eder.

%250 daha yüksek verimlilik

System 3R’dan sınırsız otomasyon olanakları sayesinde atölye üretkenliğini artırın. Sınıfındaki en iyi otomatik kapsamı, metrekare başına daha yüksek atölye üretkenliğini garanti eder.

±2μm/24sa proses güvenilirliği

Sağlam, sert ve dengeli simetrik ayaklı tasarım konsepti frezeleme prosesinizi sabit tutar, diğer yandan proses için ihtiyaç duyulan önemli unsuru soğutulmuş halde tutar. Otomatik Makine Kalibrasyonu (Automated Machine Calibration, AMC) kullanıcı dostu ve hızlı kalibrasyon döngüsü ile makine hassasiyetinin sürdürülmesini garanti eder

%100 makine kullanılabilirliği

Yüksek makine bileşenleri kalitesi yoluyla makine duruş süresinden kaçının ve bir çökme oluştuğunda bile Step-Tec Milinizin dönüşünü sürdürün. Makine Mili Koruması (MSP) risksiz işlemeyi sağlamak için dakikalar içinde frezeleme prosesinizi yeniden başlatır.

Dinamik performansla elde edilen hatasız parçalar

Çok dinamik ve performanslı frezeleme.
Karmaşık 5 eksenli eşzamanlı frezeleme.
Özel takım ve kesme teknolojisi

Yüksek performanslı kesim, çok dinamik kesim

HPC: Yüksek talaş kaldırma oranı ve yüksek takım aşınması.
HDC: Talaş kaldırma oranını arttırın ve takım ömrünü uzatın.
Yeni stratejilerle süreci kolayca optimize edin

Atölyenizde daha fazla esneklik elde edin

Karmaşık parçalarda yüksek hassasiyete ulaşın. Beş eksenin hepsinde aynı anda performans sağlayın.

Güvenilir performans ve verimlilik

Verimliliği en üst düzeye çıkarın ve maliyeti düşürün. Uzun vadeli hassasiyet sağlayın ve bakım ihtiyacını azaltın. Çalışma sürenizi en üst düzeye çıkarın.

GF Mikron MILL P 500 U 5 Eksen İşleme Merkezi

GF MILL P 800 U 5 Eksen İşleme Merkezi
MILL P 500 U Ana Özellikler
Otomasyon: Palet ölçüsü / sayısıGPS, Dynafix /7 Delphin /5 mm/piece
X, Y, Z Hareketleri500 x 600 x 450 mm
Kontrol ünitesiHeidenhain TNC 640/ 840D si
Maks. yükleme (palet dahil)600 kg
Eksen hareketi / Hızlı hareket (döner, tabla)25 / 35 rpm
Hızlı hareket X, Y, Z45/61 m/min
Takım magazini (palet dahil)30, 60, 120, 170, 215
İş mili20.000 (HSK-A63)/ 36 / 120 rpm/kW/Nm

GF Mikron MILL P 800 U 5 Eksen İşleme Merkezi

GF MILL P 800 U 5 Eksen İşleme Merkezi
MILL P 800 U (D) Ana Özellikler
Otomasyon: Palet ölçüsü / sayısı400×400/ 12 // 500×500/ 9 // 500×630/ 7 mm/piece
X, Y, Z Hareketleri800 x 800 x 550 mm
Kontrol ünitesiHeidenhain TNC 640
Maks. yükleme (palet dahil)1000 kg
Eksen hareketi / Hızlı hareket (döner, tabla)25 / 35 rpm
Hızlı hareket X, Y, Z45 m/min
Takım magazini (palet dahil)30, 60, 120, 170, 215
İş mili20,000 (HSK-A63) / 36 / 120 rpm/kW/Nm

MILL P 500 U video

MILL P 800 U video