GF Mikron MILL P Serisi 3 Eksen İşleme Merkezleri

GF Mikron MILL P 500-3 Eksen İşleme Merkezi

Mikron MILL P 500 – 3 Eksen İşleme Merkezi

Tavizsiz süreç güvenliği ile güvenilir şekilde olağanüstü performans
Otomasyon ve sağlam, uzun süreli hassasiyet için tasarlanan Mikron MILL P 500 dikey 3 eksenli freze makinesi, her parçada, her gün güvenebileceğiniz tutarlı bir performans sunar. MILL P 500, üreticilere en yüksek parça kalitesini ve verimini elde etmek için uygun maliyetli bir yol sunar. Bilişim ve iletişim teknolojileri (ICT) ve elektronik endüstrilerindeki zorlu döküm ve pres kalıbı ve elektrot frezeleme uygulamalarının yanı sıra otomotiv, tıp, ambalaj ve ev aletleri uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır.

Her seferinde mükemmel doğrulukta parçalar frezeleyin

Uzun işleme döngüleri gerektiren döküm ve pres kalıpları ve elektrotlar için tutarlı bir doğruluğun korunması zor olabilir. Tam bir ısıl stabilizasyon, büyük lineer kızaklar ve bilyeli vidalar ve simetrik polimer beton makine gövdesi MILL P 500’e uzun süreli hassasiyet için gerek duyduğu her şeyi verir.

Teslim sürelerini ve üretim maliyetlerini azaltın

MILL P 500’ün 42.000 dev/dk.’lık Step-Tec milinin gücü ve hassasiyeti sayesinde yüksek kaliteli yüzeyler elde edin ve zaman alan el ile parlatmayı ortadan kaldırın. Yüksek hızlarda bile olağanüstü sağlamlık kazandıran bu gelişmiş mil teknolojisi, parça üretimini hızlandırabilmeniz ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz için hassas işleme faaliyetlerini basitleştirir.

Gün ve gece boyunca kesintisiz işleme

MILL P 500’ün otomasyona hazır tasarımı yüksek yatırım getirisi için kapsamlı bir otomasyon seçenekleri yelpazesine sahiptir: uzun süreli kesintisiz üretim dönemlerinde eşi görülmemiş bir esneklik için makinenin arkasındaki paletli ve tam entegre parça yükleme yeri buna dahildir.

Güvenebileceğiniz stabilite 

24 saat veya daha uzun süre boyunca işlenen parçalarda beş mikrometreden az sapma elde etmek için en yüksek hassasiyet seviyesine ihtiyacınız vardır. MILL P 500, makinenin çalışması sırasında üretilen tüm ısıyı gidermek ve ısıl değişimleri hesaba katmak için rijit, ısıl bakımdan dengelenmiş makine gövdesi kullanır ve bunların tümü uzun parça üretim döngülerinin tamamı boyunca ±4 μm hassasiyet sağlar.

Parçaları daha hızlı bitirin

Üreticiler, gelişmiş döküm ve pres kalıpları ve elektrotlar için gereken ince yüzey kalitelerini elde etmek için genellikle zaman alıcı iş tezgahı çalışmasına güvenmek zorundadır. Ra < 0,1 μm değerinden daha iyi yüzey kaliteleri elde etmek için kullanılabilecek olan MILL P 500’ün gelişmiş özellikleri sayesinde el ile parlatmayı atlayın ve yüzey bitirmesi yapılmış yüksek kaliteli parçaları müşterilerinizin ellerine daha hızlı ulaştırın.

Daha yüksek mil dinamiği ile düşük döngü süreleri

Rakiplerinize ayak uydurmak için hassasiyetten fazlası gerekir – hızlı olmak zorundasınız. MILL P 500’ün son derece dinamik Step-Tec 42.000 dev/dak.’lık milinden ve makinenin 30 m/dk. besleme hızından yararlanın; bunlar üretim maliyetlerini düşürmenize ve müşterilerinizin beklentilerini aşmanıza yardımcı olacaktır.

7/24 üretkenlik için hazır otomasyon

Yirmi dört saat boyunca üretkenlik için otomasyon çözümleri ile kolayca entegre edilebilen üretim teknolojisine ihtiyacınız vardır. MILL P 500, üreticilerin ellerindeki ekipmanlarının uzun süreli hassasiyetinden 7/24/365 yararlanabilmesi amacı ile geniş yapılı takım kartuşları ve uygun fiyatlı küçük yapılı bir palet değiştirme robotuna uygunluk olanağı sağlamaktadır.

Uzun süreli mükemmel tekrarlanabilirlik

Bunlar gibi çok boşluklu kalıplar için, elektronik endüstrisi uzun işleme dönemleri boyunca –örneğin bu 15 boşluk için sekiz saatten çok fazla– inanılmaz bir tutarlılık istemektedir. Üretici, MILL P 500’ün olağanüstü güvenilirliği sayesinde, maksimum sapmayı X’te 3 μm, Y’de 2 μm ve Z’de 1 μm değerinde koruyan akıllı makine modülleri ile Ra 0,2 μm’lik gerekli yüzey kalitesini elde etmekte hiçbir sorun yaşamamıştır.

Tutarlı doğruluk

Bu test kalıbının erkek ve dişi tarafları o kadar iyi eşleşir ki, bir araya getirildikleri zaman görünür bir boşluk olmadan mükemmel bir küp oluştururlar. Bu ±0,005 mm kontur doğruluğu ve 0,112 μm yüzey kalitesi, MILL P 500’ün uzun parça döngüleri için inanılmaz bir tutarlılık sağlayan dayanıklı kızak tarzı tasarımı ve güçlü Step-Tec mili ile olanaklı olmuştur.

Güvenebileceğiniz olağanüstü makine performansı sayesinde çalışılmayan süreyi en aza indirin

Elektrotlar, bakır tungsten gibi malzemelerde mükemmel yüzeylerin ve kesin boyutların frezelenmesini ve her gün aynı işlerin aynı hassasiyet düzeyi ile tekrarlanmasını gerektirir. Bir üretici, MILL P 500’ün sağlam gövdesi ve entegre soğutma sistemi sayesinde bu elektrotlar için 5 μm’den daha düşük doğruluk elde etmiştir.

Her seferinde en yüksek yüzey kalitesi

Süreç verimliliğinden ve güvenilirliğinden ödün vermeden olağanüstü yüzey kalitesi için, MILL P 500’e takılmış olan 42.000 dev/dk.’lık Step-Tec mil en yüksek hızda bile en yüksek kararlılık seviyesi için tasarlanmıştır. Üreticiler bu gelişmiş mil ile hurda riskini azaltabilir ve Ra 0,05 μm yüzeye kolayca ulaşabilir.

MILL P 500 Ana Özellikler
Otomasyon: Palet ölçüsü / sayısıDelphin 400 x 400 / 5 mm/piece
X, Y, Z Hareketleri500 x 600 x 450 mm
Kontrol ünitesiFanuc 31i-B / Heidenhaim TNC 640
Maks. yükleme (palet dahil)300 kg
Hızlı hareket: Döner tabla– / – rpm
Hızlı hareket X, Y, Z30 / 30 / 30 m/min
Takım magazini (palet dahil)DT 30 / CT 60 (HSK-E40)
İş mili42 000 (HSK-E40 S6) / 13.5 / 8.8 rpm/kW/Nm

GF Mikron MILL P 900 – 3 Eksen İşleme Merkezi

Mikron MILL P 900 – 3 Eksen İşleme Merkezi

Kendinizi en tepeye çıkarın
Yüksek dinamik katılığa sahip sağlam portal yapısı ile bu çözüm, en iyi yüzey kalitesi ve çok yüksek konumlandırma ve kontur doğruluğu arayan döküm ve pres kalıbı ve parça üreticileri için özel olarak tasarlanmıştır. Üreticiler, makinenin tek dokunuşlu süreci sayesinde bir tek makinede kaba işleme ve yüzey bitirme performansı elde edebilir. Üreticiler, makinenin ideal ergonomisi sayesinde geniş ön kapıdan 1.000 kg’a kadar parçaları el ile kolayca yükleyebilir. Ayrıca, kızak vasıtası ile arkadan entegre Otomasyonu ve 280 kg’a kadar kapasitesi ile, üreticilerin ikinci ve üçüncü vardiya üretkenliği daha düşük bir maliyet ile tamamen karşılanır. Simetrik bir kızak tasarımı, polimer beton yapısı ve makine kaidesinden sağlanan su soğutması ve Akıllı Isıl Kontrolü (ITC) içeren entegre soğutma yönetimi ile MILL P 900 yirmi dört saat boyunca yüksek ısıl kararlılık sağlar.

Yeniden işleme süresini en aza indirin

Süreçlerinizi geliştirin, el ile çalışmanızı en aza indirin ve en iyi kesme koşullarına ve mükemmel yüzey kalitesine ulaşın—parlatmaya gerek olmadan.

Parçalarınızı daha hızlı elde edin

20.000 dev/dak., 120 Nm Step-Tec Mil sayesinde bu makinede verimli kaba işleme ve yüzey bitirme işlemleri gerçekleştirin.

Üretkenliğinizi artırın

Makineyi olabildiğince çok çalıştırın. Arkadan entegre Otomasyon sayesinde maliyetlerinizi düşürürken ikinci veya üçüncü bir vardiya da gerçekleştirin.

%100 en yüksek doğruluk

Sıcaklık kontrollü makine kaidesi, Mil ve diğer temel bileşenler sayesinde.

%50 daha fazla üretkenlik

Entegre otomasyon ve profesyonel talaş yönetimi

-%50 çalışma süresi

20K Step-Tec Mil ve katı ve dengeli makine kaidesi sayesinde yeni işleme olanakları.

-%98 çalışılmayan süre

Şunlar sayesinde saatlerden dakikalara: – Makine ve Mil Koruması (MSP) – Canlı Uzaktan Yardım (LRA) – GF Endüstri 4.0 Modülü

Uzun Frezeleme süreçlerinde yüksek hassasiyet

Uzaktan kumanda Kalıbı.
Kaba işleme ve yüzey bitirme ile süreci optimize edin.
Elektronik Bileşen Döküm ve Pres Kalıbı Segmenti.

Makinenin ötesinde işleme değeri

Baskı kalıbı plakası.
İyi performanslı ve dengeli sert frezeleme süreci elde edin.
Elektronik Bileşen Döküm ve Pres Kalıbı Segmenti.

Atölyenizde daha fazla esneklik elde edin

Presleme plakası.
Sürecinizi kısaltın, esneklik kazanın.
Elektronik (segment)

MILL P 900 Ana Özellikler
Otomasyon: Palet ölçüsü / sayısıDelphin 400 x 400 / 5 mm/piece
X, Y, Z Hareketleri900 x 600 x 450 mm
Kontrol ünitesiFanuc 31i-B / Heidenhaim TNC 640
Maks. yükleme (palet dahil)1000 kg
Hızlı hareket: Döner tablaN/A rpm
Hızlı hareket X, Y, Z30 / 30 / 30 m/min
Takım magazini (palet dahil)DT 30 / CT 60 (HSK-A63) | DT 30 / CT 60 (HSK-E50)
İş mili20,000 min-1, HSK-A63 S6 / 36 / 120 / 36,000 min-1, HSK-E50 S6 / 33 / 21.3 rpm/kW/Nm