GF Machining Solutions

GF AgieCharmilles EDM Dalma Erozyon Teknolojisi

Genel döküm ve pres kalıplarının yanı sıra havacılık ve uzay, otomotiv ve bilgi ve iletişim teknolojisi gibi başlıca endüstri segmentleri için AgieCharmilles dalma erozyon makineleri üstün özellikleriyle mükemmel performans sunar. Makinelerin jeneratörü ve standart tüm özellikleriyle AgieCharmilles Form E dalma erozyon serisi, üretim zincirlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır.

AgieCharmilles FORM E Serisi
Yatırımınız için en iyi değer

AgieCharmilles Form E 350 oyma EDM çözümünün merkezinde GF Machining Solutions’ın tescilli, üst düzey Akıllı Hızlı Güç Jeneratörü (ISPG) bulunmaktadır. Elektrik deşarjı işleme (EDM) süreci sürekli olarak optimize edilir ve bu da elektrot aşınmasını önemli ölçüde azaltır. Süreç kontrolü bir saniyenin çok daha az bir süre alır ve son derece düzgün bir yüzey kalitesi sağlar.

Bu yeni AC FORM HMI’nin geliştirilmesi, kalıp yapma tekniğini kolaylaştırmak için çok sayıda kalıp üreticisi ile yapılan bir çalışmaya dayanmaktadır. GF Machining Solutions arayüzlerini bu kadar başarılı hale getiren bu kullanım kolaylığı sadece korunmakla kalmamış aynı zamanda kalıp üreticilerini kalıp oyma sırasında desteklemek için daha da geliştirilmiştir.

Değerli zemin alanınızı göz önünde bulundurarak alandan tasarruf sağlayan bir ayak izi ile başlamak üzere, AgieCharmilles FORM E 350, küçük yapılı kalıp oyma EDM makineleri için pazar standartlarını belirlemektedir.

AgieCharmilles FORM P serisi
Çalışma sürenizi verimlilikle artırın

AgieCharmilles FORM P serisi dalma erozyon çözümü, uygulamanızı şekil ve yüzey kalitesi açısından yeni seviyelere taşırken maliyet verimliliğini ve işleme hızını artırır.

iGAP jeneratör teknolojisi, kalıp üreticilerinin daha küçük ve dolayısı ile daha hassas, daha yüksek hızda kıvılcım aralığı elde etmek için kalıp oyma EDM kullanmalarına yardımcı olur, böylece onların daha yüksek üretkenlik ve hız ihtiyaçlarını karşılar. iGAP, elektrotların ön ve yan kısımlarından kıvılcım gücünü gereken şekilde değiştirir. Kıvılcım gücü sadece gerektiğinde artar ve bu da elektrotların korunmasına yardımcı olarak ISPG teknolojisinin sağladığı kazançları artırır.

Bu yeni AC FORM HMI’nin geliştirilmesi, kalıp yapma tekniğini kolaylaştırmak için çok sayıda kalıp üreticisi ile yapılan bir çalışmaya dayanmaktadır. GF Machining Solutions arayüzlerini bu kadar başarılı hale getiren bu kullanım kolaylığı sadece korunmakla kalmamış, aynı zamanda kalıp üreticilerini kalıp oyma sırasında desteklemek için daha da geliştirilmiştir.