GF AgieCharmilles FORM P Serisi dalma erozyon makineleri

GF AgieCharmilles FORM P Serisi Dalma Erozyon Makineleri: Çalışma sürenizi verimlilikle artırın.

AgieCharmilles FORM P serisi dalma erozyon çözümü, uygulamanızı şekil ve yüzey kalitesi açısından yeni seviyelere taşırken maliyet verimliliğini ve işleme hızını artırır.

Tahrik hızı ve kalitesi

iGAP jeneratör teknolojisi, kalıp üreticilerinin daha küçük ve dolayısı ile daha hassas, daha yüksek hızda kıvılcım aralığı elde etmek için kalıp oyma EDM kullanmalarına yardımcı olur, böylece onların daha yüksek üretkenlik ve hız ihtiyaçlarını karşılar. iGAP, elektrotların ön ve yan kısımlarından kıvılcım gücünü gereken şekilde değiştirir. Kıvılcım gücü sadece gerektiğinde artar ve bu da elektrotların korunmasına yardımcı olarak ISPG teknolojisinin sağladığı kazançları artırır.

İnsan-makine arayüzü (HMI) üretkenliği artırır

Bu yeni AC FORM HMI’nin geliştirilmesi, kalıp yapma tekniğini kolaylaştırmak için çok sayıda kalıp üreticisi ile yapılan bir çalışmaya dayanmaktadır. GF Machining Solutions arayüzlerini bu kadar başarılı hale getiren bu kullanım kolaylığı sadece korunmakla kalmamış, aynı zamanda kalıp üreticilerini kalıp oyma sırasında desteklemek için daha da geliştirilmiştir.

3000 kg Parça ağırlığı

Kısa C şasi ve büyük boyutlu döküm yapısı, oyma EDM makinesinin ömrü boyunca mekanik kararlılığı ve hassasiyeti garanti eder. Ek olarak, kalıp oyma EDM makinesinin sağlamlığı, parça ile elektrot arasında hassas bir boşluk koruyacak şekilde tüm işleme kuvvetlerini emer.

50 nm Konum çözünürlüğü

Güvenilir konumlandırma doğruluğu elde etmek için sadece doğrusal cam ölçekler etkilidir. Bunlar boşluk, genişleme ve aşınma etkileri gibi tüm klasik hataları ortadan kaldırır. GF Machining Solutions tarafından kalıp oyma EDM makineleri için geliştirilen eksen servo kontrol sistemi, kurs ne olursa olsun kusursuz doğruluk sağlamak için tasarlanmış kapalı döngü ölçüm çözümüdür.

7/24 Üretkenlik

Otomasyon, zaman ne olursa olsun üretimin devam etmesini sağlar. Sonuçta daha kısa teslim süreleri, daha yüksek üretkenlik ve dalma erozyon makinelerinize yatırılan sermaye için daha hızlı geri dönüş elde edersizin. System 3R Otomasyon çözümleri sayesinde üretim haftanın yedi günü gece-gündüz işlemeye devam edebilir. Kalıp oyma EDM çözümlerimiz sayesinde olasılıklar sonsuzdur.

%100 İşleme kararlılığı

AgieCharmilles FORM P 600 modelinde bir varyant olarak bulunan ısıl dengelilik, kalıp oyma EDM işlemesi sırasında süre boyunca ve sıcaklık koşulları ne olursa olsun mükemmel ve doğru işleme sağlar.

Hızlı, uygun maliyetli üretim

Üreticiler şunları kabul etmektedir: AgieCharmilles FORM P 350, dalma erozyon, verimlilik bakımından rakiplerinden daha iyi performans gösterir. 2016’daki bir yarışmada bu seri ve rakipleri zorlu bir yüzeyde sadece bir grafit elektrotla dört boşluk işledi. AgieCharmilles FORM P kalıp oyma aletleri rakiplerin işleme hızını ve elektrot aşınmasını geride bırakarak hızlı ve uygun maliyetli üretim için piyasanın en uygun maliyetli çözümü haline geldi.

Derin 3D şeklin hızla parlatılması

Dalma erozyon için karışım malzemesi işlevi sayesinde, derin bir malzeme boşluğunun içinde parlatma için harcanan üretim süresini önemli ölçüde azaltır ve en iyi yüzey kalitesine ulaşır. Grafit bir elektrotla hızlı işlemeye başlayın ve Ra 0,12 μm elde etmek için bakır elektrot kullanarak en iyi yüzey kalitesini elde edin.

Parlatmaya veda edin

3DS sayesinde yüzeyleriniz hem krater yüksekliği hem genişliği bakımından yeterliliğe sahip olur ve kalıp oyma EDM ile bırakılan kraterler mükemmel bir şekilde kontrol edilir. İnsan gözü tarafından görülemeyecek kadar pürüzsüz ve tek biçimli bir yapı elde edersiniz. Bu teknoloji, kalıp iç parçalarına plastik yapışmayı önemli ölçüde azaltır, plastik parçayı kalıptan çıkarma verimliliğini en üst düzeye çıkarır ve plastik enjeksiyon döngü süresini azaltır.

Parça kalitesinde yüzde 100 uzmanlık

Elektrot ile parça arasındaki her kıvılcımı kontrol ederek parça kalitenizi artırmak için ISPG jeneratörünün ince dijital teknolojisinden ve TECFORM’un ince kıvılcım yönetiminden faydalanın. Kalıp oyma EDM çözümlerimiz sayesinde, gerekli yüzey kalitesi ne olursa olsun yüzey kalitesi konusunda üstün bir kontrol sağlayın ve mükemmel parça tekrarlanabilirliği elde edin.

GF AgieCharmilles FORM P 350 Dalma Erozyon Makinesi

Ana Özellikler
Makine boyutları en x boy x yükseklik mm 1900 x 1690 x 2398
Makine ağırlığı kg 2800
X, Y, Z Hareketleri mm 350 x 250 x 300
Tabla / ayna mesafesi mm 150-450
Min. Yüzey pürüzlülüğü RA (çelik) μm 0.08
Dielektrik hacim 410 l
Parça ve elektrot
Maks. iş parçası boyutları mm 790 x 530 x 275
Maks. iş parçası ağırlığı kg 500
Maks. elektrot ağırlığı kg 50
Elektrot değiştirici 80, 160 (combi) Pozisyon

GF AgieCharmilles FORM P 600 Dalma Erozyon Makinesi

GF AgieCharmilles FORM P600 tel erozyon makinesi
Ana Özellikler
Makine boyutları en x boy x yükseklik mm 2265 x 2110 x 2780
Makine ağırlığı kg 4500
X, Y, Z Hareketleri mm 600 x 400 x 450
Tabla / ayna mesafesi mm 170-520
Min. Yüzey pürüzlülüğü RA (çelik) μm 0.08
Dielektrik hacim 700 l
Parça ve elektrot
Maks. iş parçası boyutları mm 1040 x 730 x 410
Maks. iş parçası ağırlığı kg 1600
Maks. elektrot ağırlığı kg 50

GF AgieCharmilles FORM P 900 Dalma Erozyon Makinesi

GF AgieCharmilles FORM P 900 tel erozyon makinesi
Ana Özellikler
Makine boyutları en x boy x yükseklik mm 2970 x 3100 x 3320
Makine ağırlığı kg 7000
X, Y, Z Hareketleri mm 900 x 700 x 500
Tabla / ayna mesafesi mm 170-520
Min. Yüzey pürüzlülüğü RA (çelik) μm 0.01
Dielektrik hacim 7000 l
Parça ve elektrot
Maks. iş parçası boyutları mm 1814 x 1215 x 600
Maks. iş parçası ağırlığı kg 3000
Maks. elektrot ağırlığı kg 50
Elektrot değiştirici 10 left, 10 right Pozisyon