gf-agiecharmilles-form-e

GF AgieCharmilles FORM E Serisi: Yatırımınız için en iyi değer

AgieCharmilles FORM E Serisi

Genel döküm ve pres kalıplarının yanı sıra havacılık ve uzay, otomotiv ve bilgi ve iletişim teknolojisi gibi başlıca endüstri segmentleri için AgieCharmilles dalma erozyon makineleri üstün özellikleriyle mükemmel performans sunar. Makinelerin jeneratörü ve standart tüm özellikleriyle AgieCharmilles Form E dalma erozyon serisi, üretim zincirlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır.

Kaliteyi yükselten, maliyet tasarrufu sağlayan jeneratör

AgieCharmilles Form E 350 oyma EDM çözümünün merkezinde GF Machining Solutions’ın tescilli, üst düzey Akıllı Hızlı Güç Jeneratörü (ISPG) bulunmaktadır. Elektrik deşarjı işleme (EDM) süreci sürekli olarak optimize edilir ve bu da elektrot aşınmasını önemli ölçüde azaltır. Süreç kontrolü bir saniyenin çok daha az bir süre alır ve son derece düzgün bir yüzey kalitesi sağlar.

İnsan-makine arayüzü (HMI) üretkenliği artırır

Bu yeni AC FORM HMI’nin geliştirilmesi, kalıp yapma tekniğini kolaylaştırmak için çok sayıda kalıp üreticisi ile yapılan bir çalışmaya dayanmaktadır. GF Machining Solutions arayüzlerini bu kadar başarılı hale getiren bu kullanım kolaylığı sadece korunmakla kalmamış aynı zamanda kalıp üreticilerini kalıp oyma sırasında desteklemek için daha da geliştirilmiştir.

2,45m2 Ayak izi

Değerli zemin alanınızı göz önünde bulundurarak alandan tasarruf sağlayan bir ayak izi ile başlamak üzere, AgieCharmilles FORM E 350, küçük yapılı kalıp oyma EDM makineleri için pazar standartlarını belirlemektedir.

50 nm Konum çözünürlüğü

Dökme demir kullanılması ve kısa C şasi tasarımı, mekanik yapının statik ve dinamik rijitliğini sağlar. Konumlandırma doğruluğu, çapraz tabla üzerindeki lineer cam ölçekler ile garanti edilir. Kalıp oyma aletinin ergonomisi, zemin alanı ile çalışma yüzeyi arasında en uygun oranı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

7/24 Gözetimsiz işleme

Yeni AgieCharmilles Form E serisi, insan müdahalesini azaltarak üretiminizi önemli ölçüde artırmanızı sağlar. Lineer Takım Değiştirici (LTC) ve System 3R’den harici robot sayesinde, üretiminizi kolayca bir sonraki EDM verimliliği seviyesine taşıyabilirsiniz.

Ra 0.1 μm Yüzey kalitesi

Zaten etkileyici olan AgieCharmilles Form E serisi yeteneklerini genişletmek için çeşitli seçenekler mevcuttur. Bunlar, parçalarda parlak yüzey kalitesi sağlamak için, EDM işlemesini optimize eden GammaTEC teknolojisini içerir.

Başarıya ulaşın

En küçük ayrıntıları kolayca ve ekonomik şekilde yeniden üretin, kalıplarınızda en yüksek ayrıntı hassasiyetini elde edin ve küçük yarıçaplar ve ayna gibi yüzeyler oluşturun.

Çok yönlü çözüm

Tüm dalma erozyon uygulamalarının ihtiyaçları, işleme süreci boyunca optimum üretkenlik için, eksiksiz bir malzeme yelpazesi ile karşılanır. Kalıp oyma EDM için karışım malzemesi teknolojimiz iş fırsatlarınızı artırır. En yüksek yüzey kalitesini elde etmek için bakır elektroda geçmeden önce grafit bir elektrot kullanarak hızla başlayın.

Karmaşık işleme için C ekseni

Sağlam bir C ekseni, elektrot ağırlığına (25 kg’a kadar) ve tam makine akımına bakılmaksızın yüksek konumlandırma hassasiyeti sunar. Tamamen entegre olan C ekseni, çok büyük parçaları işlerken X ve Y kurslarını artırmak için kolayca uzatılır. Z ekseninin gövdesine entegre edilen AgieCharmilles E serisinin C ekseni inanılmaz derecede esnektir ve mükemmel kavisli çukurlar ve çentikler üretir.

GF AgieCharmilles FORM E 350 Tel Erozyon Makinesi

GF AgieCharmilles Form-E-350
Ana Özellikler
Makine boyutları en x boy x yükseklikmm1000 x 1731 x 2372 
Makine ağırlığıkg1730
X, Y, Z Hareketlerimm350 x 250 x 250
Tabla / ayna mesafesimm170 – 420
Min. Yüzey pürüzlülüğü RA (çelik)μm0.01
Dielektrik hacim270 l
Parça ve elektrot
Maks. iş parçası boyutlarımm800 x 500 x 265
Maks. iş parçası ağırlığıkg200
Maks. elektrot ağırlığıkg50
Elektrot değiştirici4 pozisyon

GF AgieCharmilles FORM E 600 Tel Erozyon Makinesi

GF AgieCharmilles FORM E 600 Tel Erozyon Makinesi
Ana Özellikler
Makine boyutları en x boy x yükseklikmm1600 x 2700 x 2858
Makine ağırlığıkg4400
X, Y, Z Hareketlerimm600 x 400 x 400 
Tabla / ayna mesafesimm190 – 590
Min. Yüzey pürüzlülüğü RA (çelik)μm0.01
Dielektrik hacim750 l
Parça ve elektrot
Maks. iş parçası boyutlarımm1000 x 700 x 400
Maks. iş parçası ağırlığıkg1000
Maks. elektrot ağırlığıkg100
Elektrot değiştirici4 pozisyon