Axile V Serisi Akıllı, çevik ve rekabetçi 3 eksen işleme çözümü

AXILE V Serisi işleme merkezleri, dünya çapında yenilikçi teknolojiye liderlik eden üreticilerden biri olan Buffalo Machinery tarafından, yüksek üretim kalitesi gerektiren parçaların işlenmesi için tasarlanmış ve önde gelen küresel tedarikçilerle ileri üretim teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir.

 • Takım değişimi için düz yüzey. Sütunda eğilme olmaz. Takımın ağırlığı ve büyüklüğü sorun teşkil etmez.
 • C tipi kanıtlanmış tasarım. Oldukça dayanıklı Z-eksen ve spindle yuvası.
 • Tüm  malzemelerde yüksek işçilik kalitesi. Makine titremesinde optimal azalma
 • Y Eksen guide’ların aralarında geniş aralık. Ağır yüklerde en iyi yatak, yüzey ve stabilite desteği.
 • Direct drive servo motorlar (kayış veya dişli yok). Minimal ve en iyi dinamik yapı.
 • Z eksenlerde tezgah ayarı gerekmez. Yüksek güce sahip Z Eksen servo motorları kullanılarak elde edilen dinamik yapı
 • Tüm eksenlerde 0,0001 µm çözünürlükte keskin düz yüzey hatları. Yüksek hassasiyeti garanti eder.
 • Teleskopik plakalar için daha uzun guide yolu. Sorunsuz yüksek hızlı besleme oranları
 • Lineer guide yolu
 • Mil tipi – V4
  Makara tipi – V5-V6-V7
  En iyi yüksek besleme ve hareket titreşimini azaltma

AKILLI TEKNOLOJİLER

SMT-Akıllı makine teknolojisi

Yüksek hız ve hassasiyette 5 eksen teknolojisiyle karmaşık geometrilere sahip parçaların imalatı, gün geçtikçe daha uygun maliyetlerde üretilmesi hedeflenmekte. Bu amaçla üreticiler birçok sorunla karşı karşıyadır. Pozisyon hassasiyeti ve tekrar edilebilirlik en önemli sorunlardır. Bu sorunları bertaraf edebilmek amacıyla Axile G8 bir çok akıllı teknolojiyle donatılmıştır. Bu teknolojiler Buffalo Machinery tarafından on yıl süren bir ARGE çalışmasının sonucunda geliştirilmiş ve patentlenmiştir.

TPC-Tool-tip Positioning Control
Takım Ucu Pozisyonlama Kontrolü

Takım ucunu gerçek zamanlı ölçerek kontrol eder, tespit ettiği fiziki değişimleri sahip olduğu toleranslar doğrultusunda telafi ederek daha doğru ölçüde işleme performansına ulaşılır.
Doğrudan pozisyon değiştirme ölçümü gerçek zamanlı gözetleme ve dengeleme teknolojisi

 MRRO-Metal Removel Rate Optimization
Talaş Kaldırma Oranı Optimizasyonu

Daha fazla ilerleme oranına ulaşabilek içim maksimum talaş kaldırma performansına ulaşabilecek kesme kuvveti ve pürüssüz işleme

 ACC-Axiel Accurancy Control
Eksenel Doğruluk Kontrolü

Tezgahın tüm gövdesinde konumlandırılmış ısı sensörleriyle cihaz ısısı ile ortam ısısı belirli bir uyum içerisinde kalması sağlanır. Daha hassas işleme sağlanabilmesi için termal ısı dengesi sağlanır.

 SVS-Spindle Vibration Supervision
İşmili Titreşim Denetlemesi

Spindle çalışmasındaki titreşimlerin gerçek zamanlı olarak denetlenmesi ve eş zamanlı olarak tespit edilen vibrasyonun işleme sürecinde hassasiyeti sağlayacak dengeleme teknolojisi

ART-Güvenilirlik Teknolojisi
AXILE endüstri 4.0 ile uyumlu verimli iş süreçlerini garanti eden teknolojilerini ART güvenli imalat teknolojisi başlığı altında toplamıştır. Bir çok patentli ölçme ve dengeleme teknolojilerini otomasyonlu çalışma sistemleri ile birleştirmiş yazılımlar, sensörler ve makine bileşenlerini eş zamanlı olarak kontrol edebilen bir monitöre aktarmıştır. Tek ekrandan bir çok fonksiyon yönetilebilmektedir.

 RM -Reliability Maintenance
Yönlendirici Bakım Modülü

Makine sürekli topladığı verileri bir kütüphanede biriktirir, bunları adlandırır ve kullanıcısına anlamlı bir rapor halinde sunar. Gerektiği zaman tamir bakım yönlendirmesini yapar. Bu sayede yaşanabilecek yüksek bakım ve zaman maliyetlerini düşürür.

EM-Energy Management
Enerji yönetimi

ISO14955 yönergesine göre tasarlanmış düşük enerji sarfyatı ile doğaya en düşük düzeyde zarar verecek çevreye dost çalışma perforansı. Etkili düşük enerji modu ile ekonomiklik ve çevre dostu üretim.

MP-Manufacturing Process
Süreç ve Üretim Planı

Önceden belirlenmiş üretim süreçleri ile gerçekleşen üretim performansını eş zamanlı kontrol eder, yeni imalat süreç planları öngörür, etkili raporlamalar sunar.