Axile G Serisi Yüksek Hızlı Dik İşleme Merkezleri 

AXILEG Serisi yüksek hızlı İşleme merkezleri, dünya çapında yenilikçi teknolojiye liderlik eden üreticilerden biri olan Buffalo Machinery tarafından, yüksek üretim kalitesi gerektiren parçaların işlenmesi için tasarlanmış ve önde gelen küresel tedarikçilerle ileri üretim teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir.

Akıllı, çevik ve rekabetçi 5 eksen işleme çözümü

Spindel 3 adet lineer eksende hareket eder. Yüksek hız ve hassasiyet için takım ile makine gövdesi arasında döner eksen kullanılmamıştır. Performans için gantry gövde tasarımı. X ve Y eksen hareketlerinde eşit doğrusallık performansı. Çalışma alanına erişebilmede mükemmel kolaylık sağlar. Z ekseni 3 adet masuralı linner eksen ile hareket eder. Yüksek torklu işmili ile kaba işlemede bile yüksek ölçüsel doğruluklar elde edilir.

5 eksen makineler için en iyi dinamizm, doğruluk ve ergonomi. Tabla salıncak ve döner eksen olarak yüksek hassasiyette hareket eder. Çift tarafta sabitlenmiş döner eksenler. Mükemmel uyum ve pozisyonlama kabiliyeti ile çalışır. Makinenin tüm gövdesi yüksek kaliteli dökümden oluşmaktadır. Talaşlı işleme süreçleri için en düşük vibrasyon oluşumu. Tüm gövdede homojen ısı transferi. Atık talaşın tahliyesi iş tablasının direkt altına konumlandırılmıştır. Yüksek talaşlı iş süreçlerinde hızlı talaş tahliyesi ile daha verimli çalışma olanağı

Lineer motor teknolojisi

DirektDrive motorlar ile ek mekanik aksamlara gerek olmadan çalışma. Aktarım organları olmadan yaşanacak esneme kayıpları önlenmiştir. Simetrik olarak konumlandırılmış senkronize hareket eden eksenler (Y1, Y2). Gantry tasarım ile köprü tipi yapı, işleme esnasındaki yüklenmelerden etkilenmez. X, Y1, Y2 ve Z eksenlerinde Linear cetveller ile 0,001µm çözünürlük. Y1 ve Y2 ekseninde en uygun senkronizasyonu sağlar ve tüm eksenlerde en iyi yüzey elde edilir. Lineer kızaklar çift masuralı tiptedir. Yüksek hızlarda ilerleme ve vibrasyon sönümü sağlar. İki taraftan ön yüklemeli ve çift göbekli vidalı miller. Minimize edilmiş hat ve boşlukları yüksek hızda ilerleme yapılmasını sağlar.

Döner iş tablası üzerine entegre edilmiş hidrolik ve pnömatik portlar. Hassas bağlama sistemleri için erişim ve montaj kolaylığı. Rotary döner eksende (C) lineer tork motoru. Yüksek dinamiklik. Her şaftta frenler. (4+1) proseslerde frenler kullanıldığında yüksek sayıda tekrar edilebilirlik sağlanır. Yüksek çözünürlükte lineer cam cetveller ile ölçme yapılır. Sıfır esneme ve yüksek hassasiyet.

SMT-Akıllı makine teknolojisi

Yüksek hız ve hassasiyette 5 eksen teknolojisiyle karmaşık geometrilere sahip parçaların imalatı, gün geçtikçe daha uygun maliyetlerde üretilmesi hedeflenmekte. Bu amaçla üreticiler birçok sorunla karşı karşıyadır. Pozisyon hassasiyeti ve tekrar edilebilirlik en önemli sorunlardır. Bu sorunları bertaraf edebilmek amacıyla Axile G8 bir çok akıllı teknolojiyle donatılmıştır. Bu teknolojiler Buffalo Machinery tarafından on yıl süren bir ARGE çalışmasının sonucunda geliştirilmiş ve patentlenmiştir.

 TPC-Tool-tip Positioning Control

Takım Ucu Pozisyonlama Kontrolü: Takım ucunu gerçek zamanlı ölçerek kontrol eder, tespit ettiği fiziki değişimleri sahip olduğu toleranslar doğrultusunda telafi ederek daha doğru ölçüde işleme performansına ulaşılır. Doğrudan pozisyon değiştirme ölçümü gerçek zamanlı gözetleme ve dengeleme teknolojisi

 MRRO-Metal Removel Rate Optimization

Talaş Kaldırma Oranı Optimizasyonu: Daha fazla ilerleme oranına ulaşabilek içim maksimum talaş kaldırma performansına ulaşabilecek kesme kuvveti ve pürüssüz işleme

 ACC-Axiel Accurancy Control

Eksenel Doğruluk Kontrolü: Tezgahın tüm gövdesinde konumlandırılmış ısı sensörleriyle cihaz ısısı ile ortam ısısı belirli bir uyum içerisinde kalması sağlanır. Daha hassas işleme sağlanabilmesi için termal ısı dengesi sağlanır.

 SVS-Spindle Vibration Supervision

İşmili Titreşim Denetlemesi: Spindle çalışmasındaki titreşimlerin gerçek zamanlı olarak denetlenmesi ve eş zamanlı olarak tespit edilen vibrasyonun işleme sürecinde hassasiyeti sağlayacak dengeleme teknolojisi

 ART-Güvenilirlik Teknolojisi

AXILE endüstri 4.0 ile uyumlu verimli iş süreçlerini garanti eden teknolojilerini ART güvenli imalat teknolojisi başlığı altında toplamıştır. Bir çok patentli ölçme ve dengeleme teknolojilerini otomasyonlu çalışma sistemleri ile birleştirmiş yazılımlar, sensörler ve makine bileşenlerini eş zamanlı olarak kontrol edebilen bir monitöre aktarmıştır. Tek ekrandan bir çok fonksiyon yönetilebilmektedir.

RM -Reliability Maintenance

Yönlendirici Bakım Modülü

Makine sürekli topladığı verileri bir kütüphanede biriktirir, bunları adlandırır ve kullanıcısına anlamlı bir rapor halinde sunar. Gerektiği zaman tamir bakım yönlendirmesini yapar. Bu sayede yaşanabilecek yüksek bakım ve zaman maliyetlerini düşürür.

EM-Energy Management

Enerji yönetimi: ISO14955 yönergesine göre tasarlanmış düşük enerji sarfyatı ile doğaya en düşük düzeyde zarar verecek çevreye dost çalışma perforansı. Etkili düşük enerji modu ile ekonomiklik ve çevre dostu üretim.

MP-Manufacturing Process

Süreç ve Üretim Planı: Önceden belirlenmiş üretim süreçleri ile gerçekleşen üretim performansını eş zamanlı kontrol eder, yeni imalat süreç planları öngörür, etkili raporlamalar sunar.

  • AXILE G8 İŞLEME MERKEZİ

    Axile G Serisi İşleme Merkezleri
  • AXILE G6 İŞLEME MERKEZİ

Axile G Serisi Teknik Özellikler

Teknik Özellikler

G5

G6

G8

X/Y/Z eksen hareketimm

650/ 850/ 500

650/ 850/ 500

670/ 820/ 600

Maksimum eksen ilerleme hızı X/Y/Zm/min

500

36

60

Tabla boyutu (çap)mm

500

600

800

Maksimum iş parçası ağırlığıkg

500

500

1300

Döner eksen açısıdeg

+/- 120

+/- 120

C eksen hareketideg

360 (unlimited)

A ekseni devir hızırpm

100

80

C ekseni devir hızırpm

200

100

İşmili seçenek

Kessler Built-in 15.000rpm

Takım tutucu tipi

HSK A63

Devir hızırpm

15.000

Güç S1/S6-40%kW

30/46

Tork S1/S6-40%Nm

130/200

İş mili seçenek

Kessler Built-in 20.000 rpm

Takım tutucu tipi

HSK A63

Maksimum hızrpm

20000

Güç S1/S6-40%kW

25/40

Tork S1/S6-40%Nm

87/135