TÜRKİYE SANAYİİNDE DURGUNLUK GEÇİCİ

İtalyan orta ve büyük 5 eksen işleme merkezleri üreticisi Gruppo Parpas İhracat Müdürü Guilliano Gemmo, Türkiye endüstrisinin durgunluğunun geçici olduğunu belirtti.

İtalyan 5 eksen işleme merkezi markası Gruppo Parpas’ın İhracat Sorumlusu Guilliano Gemmo, MAKTEK Avrasya Fuarı’nda Erkan CNC standında Türk sanayicilerle buluştu.

Havacılık, otomotiv, genel mühendislik ve kalıp uygulamaları için 5 eksen işleme merkezleri üreten Gruppo Parpas’ın yüksek hızlı ve hassas çözümler sunduğuna değinen Gemmo, makinelerinin gelişen Türk endüstrisinin teknoloji ihtiyacına cevap vereceğini belirtti.

Türk sanayisinin özellikle otomotiv, havacılık ve beyaz eşya sektörlerinde ileri seviyede üretim yaptığını kaydeden Gemmo, bu dönem yaşanan ekonomik durgunluğun geçici olduğunu, belirsizliklerin kısa sürede giderilerek, sanayinin iyi gelişmeler yakalayacağını düşündüğünü dile getirdi.

MAKTEK Avrasya Fuarı’ndan etkilendiğini ifade eden Gruppo Parpas İhracat Müdürü Guilliano Parpas, satış odaklı olmasa da ziyaretçi ve katılımın üstü düzeyde bulduğunu kaydetti.