ROBOCUT 𝛂 -CiB serisi
Yüksek hassasiyetli tel erozyon makineleri

Hızlı, doğru, çok amaçlı EDM

Elektro erozyonun üretim verimliliği ile buluşması

FANUC, hız ve hassasiyeti bütünleştiren yeni nesil ROBOCUT tel erozyon makinelerini geliştirdi. Olağanüstü uzun çalışma süresi ve daha az bakım gereksinimiyle uzun ömürlü α-CiB serisi makineler yüksek hızda üstün hassasiyet sunarken, zaman ve maliyet tasarrufuyla yüksek verimlilik sağlıyor.

Son teknolojiye sahip CNC
Eş zamanlı olarak kontrol edilen 7 ekseni destekleyen ve makineyi her açıdan kontrol eden FANUC ROBOCUT’ın her biri, dünyanın en güvenilir CNC’sidir.

Maksimum hassasiyet için daha sağlam gövde
Gelişmiş çerçeve tasarımı, değişken ortam sıcaklığı koşulları altında tutarlı ve yüksek hassasiyetli EDM işlemesi sağlar.

Daha hızlı kurulum
ROBOCUT’ın otomatik ön kapısı ve kısmi drenaj tavası, parçaların tankı tamamen boşaltmadan sökülebilmesine olanak vererek iş dönüş sürelerini azaltır. Olası operatör hatalarına karşı, Kurulum Kılavuzu işlevleriyle, durma süresi azaltılabilir ve hızlı kurulum sürelerine erişilebilir.

Daha hızlı konumlandırma
ROBOCUT’ın Akıllı Konumlandırma işlevi, tel EDM makinesinin iş parçası üzerindeki geometrik referanslarını ölçmek için kullandığı süreyi azaltarak hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Tam otomatik dolum seviyesi kontrolü
Çalışma havuzunda hatasız su seviyesini, daha az bakım gereksinimi ve daha yüksek güvenilirliği garanti altına almak için ROBOCUT tankın altındaki su basıncını ölçer ve bu basıncı Z ekseni konumuna göre düzenler.

Kolay bakım
FANUC ROBOCUT’ın bakımı, bir saatten kısa süren haftalık makina temizliği ile birlikte sadece birkaç basit adım gerektirir.

Performans ve verimlilik

Daha yüksek verimlilik için akıllı tel erozyon yazılımı

Sadece 10 saniyede otomatik tel takma
FANUC’un benzersiz AWF2 Otomatik Tel Besleme tel takma teknolojisi, yalnızca 10 saniye içinde hızlı ve güvenilir otomatik tel takmayı sağlar. Güvenilir tel takma ve yeniden tel geçirme işlemleri için, teller elektrikli bir şekilde, keskin bir uç bırakarak kesilir ve bu, yumuşak telde bile tamamen düz ve pürüzsüz bir işlemdir. Bir su jeti yardımıyla, tel takma işlemi hem basit hem de oldukça hızlı olmaktadır.

Hassas kıvılcım kontrolü
Elektrikli deşarjların daha hassas kontrolünü sağlayan FANUC Esnek Darbe Kontrolü (FPC) döngü sürelerini azaltır ve doğruluğu arttırır. 

FANUC Termal Yer Değiştirme Telafisi
ROBOCUT makinelerinin sıcaklık dalgalanmalarına rağmen standartları karşıladığından emin olmak üzere ROBOCUT, standart kurulumlar için 3 sensör, sıcaklığın kontrol edildiği odalarda iyi bir yer değiştirme ayarı için ise 7 sensör ile birlikte sunulur.

Daha hızlı tel erozyon kurulumları
FANUC’un Kurulum Kılavuzu işlevi, çok hızlı kurulumlar sağlar ve potansiyel operatör hatalarını göstererek duruş süresini azaltır.

Enerjiden tasarruf etmek için tasarlanmıştır.
ROBOCUT’ta bulunan CNC’ler, motorlar, amplifikatörler, jeneratörler ve pompalar da dahil her bileşen, enerji tüketimini en aza indirmek için tasarlanmıştır. Ek enerji tasarruflu özelliklerin arasında güç izleme, uyku modu, LED aydınlatma, invertör pompaları, soğutma ve güç yenileme bulunur.

Kolay otomasyon için tel EDM
FANUC Hızlı & Basit Başlangıç Paketi (QSSP), uygun yan ve ön kapıları ergonomik olarak tasarlanmış, iyi bir robot erişimi sağlayan iş alanı ile birlikte yalnızca birkaç adımda destek robotları kurabilmenize olanak verir. Daha fazla zorlu otomasyon senaryoları için FANUC, konum fark etmeksizin tam destek sunmaktadır.

Daha fazla özgürlük

Tel EDM işlemleriniz için daha fazla özgürlük

Optimum iş alanı kullanımı
Modele bağlı olarak, ROBOCUT’ın U ve V eksenleri tablanın ilerisine çaprazlama olarak 90 mm geçirilebilir. Bu, daha küçük iş parçalarının ek bağlantı aparatlarına  gerek olmadan işlenebilmesine olanak verir.

 Tam CNC entegrasyonlu 6. + 7. eksenler
Ek bir harici kumanda gerektirmeyen bu eksenler doğrudan ROBOCUT CNC üzerinden programlanır. Uygun maliyetli ve kullanımı kolay olan eksenler; kusursuz iletişim, güvenilirlik ve daha fazla üretkenlik sağlar.

 Tel EDM mikro işleme
İnce tel teknolojisi seçeneğimiz, çapı 0,05 mm’ye kadar inebilen telleri güvenli şekilde takmanızı  sağlar. 

Kolay PCD takım programlama
Çok yönlü bir PCD olan ROBOCUT, kesim sırasında kristallerin hasar görmediğinden emin olur ve PCD takım keskinleştirme için yüksek hızlı, hassas işleme sağlar. Çok sayıda farklı açıdan kesebilme kabiliyetiyle, bağlı PCD boş öğelerini keskinleştirmek için idealdir.

FANUC CCR tabla
ROBOCUT, bir CCR döner tablaya sahiptir. Bu hafif, (DİVİZÖR) döner tabla yüksek çözünürlüklü cam ölçeklerle ölçer ve maksimum eş merkezlilik için U – V eksenleri arasında optimum hareket sağlar.