Exeron; Yüksek hızlı işleme çözümünde uzman

Erkan CNC, EDM ve Yüksek Hızlı İşleme Merkezi makineleri markası Exeron’un yetkili satıcısı oldu.

Avrupa pazarında dikkat çeken markalardan biri olan Exeron, Erkan CNC’nin yeni ürün hattında yerini aldı. Almanya’da üretilen Exeron EDM ve HSC (yüksek hızlı işleme) çözümlerinde 60 yıllık geçmişe sahip. Erkan CNC, Exeron markalı 5 eksen ve 3 eksen işleme merkezlerini Türk sanayicilerle buluşturdu.

HSC-Yüksek hızlı kesme teknolojilerini mükemmelliyetçilik tutkusuyla geliştiren Exeron, işleme merkezi ve EDM alanında uzmanlaştı. Exeron, yüksek teknolojili işleme çözümlerini en yüksek kalite ve müşterinin üretim süreçlerine uygun esnek sistemler geliştirerek sunuyor.

Andy Broghammer: Türkler ve Almanlar iyi anlaşır

Eğitim amacıyla Türkiye gelen Exeron Uluslararası Satış Müdürü Andy Broghammer, “Türkiye pazarında çok büyük potansiyel görüyorum. Özellikle birçok Alman ve Avrupalı firma Türkiye’de üretim yaptırıyor. Bu üretim projeleri bizim sunduğumuz bu EDM-Dik işleme kombinasyonuna ihtiyaç duyacak” dedi.

Exeron’un tel erozyon, dalma erozyon ve yüksek hızlı işleme merkezlerinde uzun yıllara dayanan köklü bir tecrübesi olduğunu vurgulayan Broghammer, otomasyonda da tecrübeli olduklarını, Exeron’un kendine özgü otomasyon çözümleri bulunduğunu kaydetti.

Türk-Alman anlayış yakınlığından dolayı da Türkiye ile birlikte iş yapmanın kolay olacağını düşündüğünü ifade eden Andy Broghammer, “Alman markası olarak Türkiye bize Uzakdoğu ülkelerine göre hem kültürel olarak hem coğrafi olarak daha yakın. Bizim için servis çok önemli, Avrupa’da çok iyi servis çözümlerimiz var, burada Erkan CNC ile çalışmamızın çok büyük yararı var. Ayrıca bizimle benzer mantık ve yapıda olan Erkan CNC ile çalışmanın verimli olacağını düşünüyorum” diye konuştu.