Emco’dan Optimum Torna-Freze Çözümleri

Thomas Rottensteiner Emco Torna-Freze

Thomas Rottensteiner: Optimum Torna-Freze Çözümleri

EMCO, 70 yılı aşkın deneyimiyle tanınan Avusturya üretimi takım tezgâhları markasıdır. Erkan CNC 2022’den itibaren EMCO’nun Türkiye bayisi oldu. EMCO’nun Türkiye hedeflerini Doğu Avrupa Bölge Satış Müdürü Thomas Rottensteiner ile konuştuk.

EMCO’nun global rekabetteki yeri hakkında düşünceleriniz nedir?

EMCO Avrupa’nın en önemli ilk on üreticisinden biridir. Başta Almanya ve Avusturya olmak üzere, Rusya, Meksika, Çekya, Polonya, Hindistan ve Çin’de tesisleri bulunmaktadır. Tornalama ve frezeleme konusunda yetmiş yıllık köklü bir geçmişe sahibiz. Yenilikçi teknolojilerimiz ve çözümlerimizle müşterilerimize satışta ve satış sonrasında her zaman yüksek standartları sağlamayı hedefleriz. Avrupa üretimi bileşenlerimiz dayanıklılığı, hassasiyeti ve güvenilirliği garanti eder. Müşterilerimize teslimattan sonra, makinelerimizin güçlü yönlerinden tam olarak yararlanılmasını ve yeni üretim standartlarının mümkün kılınmasını sağlamak için iyi düşünülmüş, özelleştirilmiş eğitim ve hizmetler sunuyoruz. Bu anlayışla tüm dünyada rekabetçi bir markayız.

-Türk sanayisi hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir?

Uzun süredir Türkiye dikkat çeken bir ekonomik güce sahip. Türk sanayisi hakkında araştırma yaptık, Türkiye özellikle otomotiv ve havacılık sektörlerindeki yükselişle potansiyeli olan bir ülke Konumunda. Üreticilerin torna ve frezedeki talepleri ürün skalamızla örtüşüyor. Türk üreticilerin gelişmiş teknolojik ürünlere ihtiyacı ve talebi var. EMCO ürünleri bu taleplere uyuyor. Bu yüzden Türkiye için yeni bir sayfa açtık ve Erkan CNC ile iş birliğini tercih ettik.

– Erkan CNC’yi tercih etmenizin nedeni nedir?

Erkan CNC Türkiye’de önemli markaları temsil ediyor, iyi bir portfolyosu ve ağı var. Markaları arasında yüksek teknoloji ürünler var. Organizasyonuyla pazara hakim konumda. Araştırma yaptığımızda hem satış hem de servis konusunda oldukça etkili olduğunu gördük. Böylece iki marka arasında iyi bir diyalog ve iş birliği gelişti.

-EMCO’nun rakiplerine göre avantajları nelerdir, Türk girişimci neden EMCO’yu tercih etmeli?

EMCO makineleri üstün standartlarda Avrupa üretimi makinelerdir. Üstelik 70 yıllık köklü bir üretim deneyimine dayalıdır. Çalışan bir makineyi satmak değil amacımız, aynı zamanda verimli bir üretim çözümü ve teknik destek sunuyoruz. Makineler ve sistemlerimiz otomasyona uyumludur. Uzakdoğu ürünlerine göre daha avantajlıdır. Üreticiler sık sık sorun çıkaran makine yerine kaliteli makineyle iş yapmayı tercih edeceklerini düşünüyorum.

-EMCO’nun dikkat çekici vaatlerinden biri “sürdürülebilir imalat”, bunun için neler yapıyorsunuz?

Sektörümüzde uzun vadeli yatırımların yaygın olması, daha geniş zaman dilimlerini de düşünmemizin nedenidir. Bu nedenle üretim ve hammaddelerde maksimum dayanıklılık ve kaynakların sürdürülebilir kullanımına özen gösteriyoruz.

Enerji tüketimi söz konusu olduğunda, ekonomik sürücüler, akıllı bekleme çözümleri ve hafif yapı yöntemleri sayesinde makinelerimiz çok verimlidir. Bu özelliklerin tümü, geliştiricilerimiz tarafından sürekli olarak daha iyi çözümler bulmak için daha da optimize edilmiştir.

Bu sayede ekonomik işletme ve ekolojik farkındalık sürdürülebilir şekilde birleştirilebilir.