Dr. Paul Chang: Geleceğin Yolu Dijital Otomasyon

Dr. Paul Chang ve Axile Ekibi

Axile Machine Başkanı Paul Chang:
Geleceğin Yolu Akıllı Dijital Otomasyon 

Taiwan’ın önde gelen tezgâh üreticilerinden Axile Machine’in Başkanı Dr. Paul Chang ülkesinin en saygın ödüllerinden Altın Tüccar Ödülü’ne layık görüldü. Chang, online söyleşimizde bize günümüz endüstrisinin “akıllı dijital otomasyon” ile kazanımlarını anlattı.

Öncelikle Altın Tüccar Ödülü’nü kazandınız, tebrik ediyoruz, bu ödül hakkında neler söylemek istersiniz?

Teşekkür ederim, ödül tüm iş alanlarından firmaları yenilik, araştırma-geliştirme, pazarlama stratejisi ve finansmanı dikkate alarak verilir. Bu seçimde şirketin gerçekten iyi çalışıp çalışmadığı ve gelecek vizyonu test edilir.

Bizim farkımız, endüstri 4.0 bilgimiz ve müşteriyi daha iyi opsiyonlar sunarak üretkenlikle desteklemek için kullandığımız akıllı dijital otomasyon teknolojimizdir.

Endüstri 4.0 kapsamındaki bu teknolojimiz sayesinde bir makinenin arızasını iki hafta önceden tespit edip arıza oluşmadan onarımı yapılabilmekte. Bu teknolojimizle ilgili ayrıntılı bilgi sosyal videolarımızda mevcuttur.

Markalarınızın global yönetimini göz önünde bulundurarak küresel salgın dönemindeki deneyimleriniz hakkında görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Küresel olarak pandemi tüm takım tezgahı üreticileri için zor oldu, aslında çoğu müşteri güvenli olmadığını düşündüğü için planlarını erteledi, bu da işleri % 35-% 50 civarında düşürdü. Bazı markalar için bu oran daha da yüksek iken Axile tezgahlar % 40 düşüşe geçti. Bu dönemde çalışanlarımıza akıllı dijital otomasyon teknolojisi ve projeler için verilmesi gereken eğitimleri tamamladık. 

Geçen yılın mart-mayıs dönemi bizi oldukça zorladı. Daha sonra ise çoğu AB ülkesi ikinci dalgada olmasına rağmen her şey sorunsuz geçti. Fakat talepler ve ihtiyaçlar çok yüksek.

Akıllı dijital otomasyon, daha fazla operatör gereksinimi duymadan çok daha yüksek üretkenliğe katkıda bulunan bir ürün. Bugünün ve yarının gereksinimlerini karşılar. Yönetim, makine durumunu % 100 gerçek zamanlı olarak alabilecek, böylece en iyi çıktı işlemi için uygun bir strateji uygulayabilecektir.

2020’de fuarlar yapılamadı, fakat siz Axile Cyber-X online gösterisi sırasında yeni teknolojilerinizi tanıttınız, kısaca bu deneyimden bahseder misiniz?

Katılımcıların % 80’i beğenmiş ve yapılan yorumlar sayesinde daha iyisini yapacağız. Distribütörlerimizin katılamayacağını tahmin ettiğimiz TIMTOS dönemi için de bir online sunum hazırlıyoruz.

Bu fikir çoğu kişiye yardımcı olacak. Tam zamanlı veya bir düzeltme programı için açılmasına izin vermeyi düşünüyoruz. Aynı zamanda sabit bir program olursa soru-cevap bölümü de olacaktır.

Axile markası arka arkaya birçok inovasyon ödülü ile öne çıktı. Buffalo’nun inovasyon hakkındaki hedeflerini ve çalışmaları hangi yönde ilerliyor?

Akıllı dijital otomasyon, şimdi ve geleceğin yoludur. Sadece günümüzün pandemik sorununun ihtiyacına uyum sağlamak değil, en önemlisi işletmeyi güçlü bir şekilde destekleyen ve eksiksiz şekilde makineye uygun izleme sistemi altında 7/24 üretimdir.

Axile, model çeşitliliğini yeni makinelerle genişletti. Sektörün beklentilerini göz önünde bulundurarak yeni makineler hakkında görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Temelde farklı sektör gereksinimlerine göre ve kesme özelliği farklılıkarına göre modellerimizi geliştiriyoruz. Daha fazlası için takipte kalın.

Axile ve Microcut markalarının gözünden Türkiye Pazarı hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Belirli segmentteki müşterilerimiz için Microcut markamız uzun yıllar üretilmeye devam edecek. Ancak, gelişimin anahtarı nasıl daha fazla para kazanacağını bilen akıllı ve zeki müşterilerimizden geçmekte.

AXILE markası geleceğin teknolojisi olduğu için çabalarınızın % 70’ini Axile’i öğrenmeye, satmaya ve bakımına harcamanızı takdir ediyorum. 3 eksen makineler çok yavaşlar ve artık yaptıkları işlere göre pahalı konuma geldiler. 5 eksende tek seferde işleme yapılabildiği için müşteriyi bu teknolojiye yönlendirmek amaçlanmalıdır.