Bruno Allemand: Pazarın Hedefi Yenilikçi Teknolojiler

Bruno Allemand GF Machining Solutions

Bruno Allemand: Pazarın Hedefi Yenilikçi Teknolojiler

GF Machining Solutions Avrupa ve Güney Amerika Pazarı Başkanı Bruno Allemand, global takım tezgahları sektörünün pandeminin zorluklarını aştığını ve rekabetin daha da artacağını dile getirdi. Allemand, Türkiye ziyaretinde sorularımızı yanıtladı.

Üretim ve lojistik sorunları göz önünde bulundurarak dünyadaki takım tezgahları pazarının mevcut durumu hakkında görüşlerinizi alabilir miyim?

Yüksek enflasyon ve tedarik zincirlerindeki aksaklıklar gibi devam eden jeopolitik ve makroekonomik gerilimlere rağmen, GF Machining Solutions’ın stratejisi değişmedi. GF, bu zorlukların azaldığını ve başka öngörülemeyen koşulların oluşmadığını varsayarsak, 2022’de Strateji 2025 hedeflerine ulaşmak için daha fazla ilerleme kaydedileceğini umuyor.

Türkiye ziyaretinizi değerlendirir misiniz, neler yaptınız?

Pazar ziyaretleri benim için çok önemli. Bu ziyaretimizde bir yandan müşterileri ziyaret ederek durumları, ihtiyaçları ve niyetleri hakkında daha fazla bilgi edindik. Diğer yandan ise önemli ve yetkin ortağımız Erkan CNC ile bir araya gelerek, GF ürünlerimizde müşterilerimiz de dahil olmak üzere bize yardımcı olacak faaliyetleri ve önlemleri belirlemek ve karara bağlamak istedik.

GF ve Erkan CNC işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Erkan CNC ile yapılan işbirliği GF için önemlidir. Erkan CNC’nin pazar bilgisi ve GF Machining Solutions ürünleri ile müşterilerimiz için seçkin bir kombinasyon oluşturduk. Erkan CNC’nin sektöre hakim konumu nedeniyle, müşterilerimizin her zaman yanındayız.

Pandeminin küresel üretim stratejilerini değiştirdiğini düşünüyor musunuz; arz sorunları ve sektörel açıdan?

Pazar yavaş yavaş “yeni normale” dönerken, üreticiler kayıp geliri yeniden elde etmeye çalıştıkça rekabet daha da artacak. Müşteriler hala hızlı ve doğru parçalar bekliyor. Bu, üreticilerin “lazer teknolojisi” ve “katmanlı imalat” dahil olmak üzere daha büyük bir rekabet avantajı sunan gelişmiş teknolojilere yatırım yapmayı düşünmesi gerektiği anlamına gelir. Bu yenilikçi teknolojiler, üreticilerin üretim yeteneklerini geliştirmelerine ve müşterilerine daha benzersiz, özel çözümler sunmalarına yardımcı olacak.

Türk sanayisi ve pazar potansiyeli hakkında görüş ve beklentileriniz nelerdir?

Türkiye pazarı hepimiz için önemli bir pazar. Halihazırda ürünlerimizi kullanan firmaların ve potansiyel müşterilerin sayısı oldukça fazla. İlgili şirketler, yüksek düzeyde yetkinliğe sahip büyük bir bilgi tabanı yansıtmakta. Biz de farklı pazar segmentleri, teknolojiler ve uygulamalardaki uzmanlığımızla birleşen geniş ve derinlemesine makine portföyümüz sayesinde, müşterilerimizi mümkün olan en iyi şekilde desteklemek için büyük bir potansiyele sahibiz. Hedeflerimizi müşterilerimizle aynı hizaya getirmeyi amaçlıyoruz – sürekli başarılı olmak ve güvenilir bir ortak olarak kalmak.