Tornos Türkiye Pazarında iddialı

Tornos

Arnoud Maccabies-Walter Sorg

“TORNOS TÜRKİYE PAZARINDA SIÇRAMA YAPACAK”

Erkan CNC’nin Türkiye pazarında satışa sunduğu markalar arasına İsviçreli Tornos da katıldı. Kayar otomat CNC makineler arasında güçlü ve hassas özellikleriyle tanınan Tornos’un Kuzey ve Doğu Avrupa Satış Müdürü Arnaud Maccabies, Tornos markasının öne çıkan özelliklerini Erkan CNC Bülten’e anlattı.

-Türkiye pazarı hakkında görüşleriniz nedir, Tornos pazarın neresinde yer alıyor?

Türkiye’de tüm kayar otomat makinelerinin temsilcilikleri bulunuyor. Öncelikle belirtmeliyim ki bizim markamızın Erkan CNC gibi tecrübeli bir şirket tarafından temsil ediliyor olması gurur verici. Tabii Tornos şu an pazar payı olarak zirvede değil, bunun farkındayız. Ancak şu an bulunduğumuz noktadan çok daha yüksek bir potansiyele sahip olduğumuzu biliyorum. İnanıyorum ki Tornos, Erkan CNC ile Türkiye’de sıçrama yapacaktır.

-Tornos hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Her şeyden önce Tornos oldukça eski ve köklü bir marka, dünyada en eski Swiss type torna üreticisidir. 1903 yılında İsviçre’de küçük bir köyde kuruldu. İlk defa kayar otomat tarzında Swiss type (İsviçre tipi) olarak geçen torna makinelerini icat etmiştir, adı da buradan gelmekedir. Çok farklı tipte makineler geliştirmekteyiz. Kullanım alanlarının başında saat endüstrisi gelmektedir. İkinci dünya savaşından sonra otomotiv, medikal, elektrik komponent gibi birçok sektöre uygun tezgahlar da geliştirilmiştir.

-Tornos’un diğer kayar otomat makinelerinden farkı nedir?

Ünümüzün altında rijit, güçlü, mükemmel hassasiyet yatmaktadır. Ayrıca bizim en büyük farkımız aynı anda hem Swiss type hemde multi spindle (çok milli) makineler üreten tek firmayız. Tornos, aşırı hassasiyet ve kaliteye ihtiyaç duyulan zor parçaların üretilmesi için tasarlanmış makinelerin üretilmesinde uzmanlaşmıştır. Dünya çapında satış ve servis ağı var. Öncelikle çapı 38 mm’den küçük parçalar için tek milli sürgülü torna tezgahı; çapı 32 mm’ye kadar olan parçalar için sayısal veya CAM kontrollü çok amaçlı makineler ve yüksek hassasiyet gerektiren karmaşık parçalar için işleme merkezleri üretimi yapmakta. Müşterilerimize üst düzeyde verimli çözümler sunmak için etkili bir kalite yönetim sistemimiz ve eksiksiz bir satış sonrası paketimiz mevcut.

-Türkiye’den beklentilerinizi aktarabilir misiniz?

Bugün itibariyle Türkiye pazarında istediğimiz yerde olmasak da Tornos markasının gücünü kısa sürede Erkan CNC’nin gücüyle birleştirerek arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağımzı düşünüyorum. Çünkü Tornos kalitesi biliniyor ve takdir ediliyor. Gerçekten iyi bir ekibe ve pazar deneyimine sahip sahip olan Erkan CNC ile beklediğimiz başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum.