Türbel Tava

Erkan CNC

Gıda sektörüne tava üretimiyle hizmet veren Türbel Tava, üretiminde GF Machining Solutions teknolojisini kullanıyor. Firmanın yönetici ortağı Aykut Gümüş’e göre, günümüzde rekabet için ileri teknolojiyi kullanmak ve iyi bir satış sonrası desteği şart.

Türbel Tava Sanayi’nin 16 yıldır yönetici ortağı olan Aykut Gümüş, ODTÜ Endüstri Mühendisliği lisans ve yüksek lisans mezunu. Endüstriyel unlu mamüller sektörünün ihtiyacı olan pişirme ve soğutma tavalarının üretimini yapıyor.

Türbel Tava Sanayi ürünlerin imalatında gerekli olan kalıpları GF Machining Solutions teknolojisini kullanıyor. Üretimin yükünü GF AgieCharmilles CUT 300 Sp model tel erozyon tezgahı taşıyor.

Aykut Gümüş, GF AgieCharmilles tezgahın tercih edilmesinde, firmanın kalite politikasının etkili olduğunu vurguluyor. Ürünlerinde kalite ve üstün teknik özelliklere önemle yer verdiklerini dile getiriyor.

“Teknik servis olmazsa olmazımız”

Makine tercihi yaparken satış sonrası hizmetleri özellikle dikkate aldıklarına değinen Aykut Gümüş, “Makina alırken kuşkusuz makinanın teknik özellkleri kadar satış sonrası sevis hizmetleri de çok önemli. Erkan Makine bu konuda on puanı hak ediyor” dedi.

Gümüş, “Firma sahibinden, satış müdürlerine, servis müdürlerinden makina ile ilgili servis veren elemanına kadar Türkiye’de benzerine nadir rastlanacak İsviçre kalite ve hassasiyetinde hizmet anlayışı gösterdiklerine, çalışmaya başladığımız ilk andan beri tanığım. Erkan Makine’yi bir satıcı değil hizmet verdiği ürünlerde bir partnerimiz olarak görüyoruz” diye konuştu.

“Rekabet için kalite şart”

Türbel Tava Sanayi yöneticisi Aykut Gümüş, sektöre yönelik önerilerini de şöyle dile getirdi:

“Günümüzde rekabet her geçen gün artmakta. Bu şartlarda kalıcı olabilmek en kaliteli ürünü, en rekabetçi ve en hızlı şekilde temin edebilmekten geçmekte. Bunun için üretim yapıyorsanız en son teknolojiye sahip makina ve bu makinaların satış ve satış sonrası desteğini veren partner firmalara ihtiyacınız var”.