Maktek Avrasya 2014’te teknoloji gösterisi

Erkan CNC Maktek Avrasya 2014Maktek Avrasya Fuarı’nda, CNC tezgahlarda yeni buluş “spindle çarpma koruması” özelliğini tanıtan Erkan Makine dikkatleri üzerinde topladı.

GF Machining Solutions Türkiye mümessili Erkan Makine, Maktek Avrasya Fuarı’nda, akıllı tezgah-“Smart Machine” ve spindle çarpma koruması özellikleriyle güçlendirilen yeni işleme merkezi makinelerini vitrine çıkardı.

Avrupa lansmanından sonra ilk kez Türkiye’de sergilenen Mikron HPM800U HD model tezgah ile GF Machining Solution’ın geliştirdiği, “spindle çarpması” olarak bilinen teknoloji fuar süresince ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Fuarda canlı olarak izlenen SMP koruma sistemi, operatör ve yazılım hatalarından kaynaklanan spindel çarpmasının yol açtığı hasarları önlüyor, ağır onarım masraflarıyla, zaman ve para kayıplarını ortadan kaldırıyor.

Dünya markası GF Machining Solutions’ın teknolojik düzeyini fuara yansıtan Erkan Makine Maktek Avrasya’da yurt içi ve yurtdışından gelen yatırımcı ziyaretçilerini ağırladı. Otomotiv, medikal, haberleşme ve havacılık sektörlerine yönelik çözümlerle adından söz ettiren Mikron işleme merkezleri güç, hız, ölçü hassasiyeti ve otomasyon yetenekleriyle göz dolduruyor.