MAKTEK 2016’NIN ARDINDAN

fuar-web1MAKTEK 2016’NIN ARDINDAN
Sanayicinin tercihi yatırım ve üretim

Maktek Avrasya 2016 geride kalırken, yeni makine modelleri ve teknoloji çözümlerimizle ziyaretçilerimizi ağırladığımız bu fuarda, sektörün yatırımı ve üretimi tercih ettiğine tanık olduk.

İlk kez bu fuarda lansmanını yaptığımız markalarımız, makinelerimiz ve çözümlerimizle ziyaretçilerimizi karşıladık. Maktek 2016 etkinliğini çıtayı yükselteceğimiz bir aşama olarak planladık. Amacımız fuarda satış yapmak değil, sektörün nabzını tutmak ve ona uygun özel çözümler sunmaktı.

Maktek 2016’da ana teknoloji çözümlerimizden freze, tel erozyon ve dalma erozyon makinelerimizi sergiledik. Ana markamız GF Machining Solutions’ın CUT E 350 tel erozyon makinesi Türkiye’de ilk kez sergilendi. Yine ileri teknoloji ürünü olan çift tel kullanabilen CUT 2000S modeliyle uygulama şovları yaptık. Fuarın kuşkusuz en çok ilgi çeken makinelerinden biri de 5 eksenli işleme merkezi GF Mikron HPM 800U idi. Spindle çarpma korumalı bu modelimiz fuar süresince ilgi odağı oldu.

Türkiye mümessilliğini yeni aldığımız diğer İsviçreli markamız Tornos ise GT26 model kayar otomat makinesi ile fuarda ziyaretçilere tanıtıldı.

Fuarda ziyaretçilerimize makinelerimizi anlatmak yerine daha çok biz onları dinledik. Katılımcı ve ziyaretçi sayısı beklenenin üzerinde oldu. Bunda sektörün son bir yıl içinde temkinli davranarak yatırımlarını ertelemesinin rolü de var. Tereddütlerini gideren yatırımcı üretime odaklanarak makine hattını yenilemeye yöneldi. Bu fuarda üretimden başka çıkış yolu olmayan sanayicimizin cesur ve yürekli davrandığına tanık olduk. Ziyaretler, temaslar, diyaloglar, satışlar ve bağlantılar bakımından Maktek bizim için oldukça verimli geçti.

Yenilikçi ve yüksek teknolojiyi izleyen yatırımcının talebi, üretim kapasitesi ve kalitesini yükseltmek hedefinde önemli rol oynamakta. Bu açıdan başından beri, üst düzey teknolojiyi pazara sunarken doğru yolda olduğumuz bir kez daha anlaşıldı. Sanayicinin çok yönlü ihtiyaçlarına cevap veren imalat çözümleri, makine çeşitleri ve satış sonrası hizmetleriyle Erkan CNC Türk sanayisindeki yerini daha da güçlendirdi.