Egeli Sanayicilerle buluştuk

İzmir Gaziemir’deki yeni fuar alanında 4-7 Ekim tarihlerinde yapılan MAKTEK İzmir Fuarı’nda Egeli sanayicilerle buluştuk.

TÜYAP tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası’nın destekleriyle makine sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması olan MAKTEK İzmir Fuarı hareketli ve verimli geçti. Fuarda makine ve imalat sektörlerinin temel üretim aracı olan takım tezgâhlarının ülkemizdeki en önemli üreticileri bir araya geldi.

Erkan CNC, temsilciliğini yürüttüğü markaları GF AgieCharmilles, GF Mikron, Tornos ve Microcut ile fuar alanında yer aldı. Dünyanın önde gelen takım tezgahı üreticilerinden GF’in tel erzoyon ve işleme merkezi, Tornos’un Swiss GT26 kayar otomat tezgahı ve Buffalo Machinery’nin M1050 işleme merkezi, Erkan CNC standında ziyeretçilerin ilgi odağı oldu.

Erkan CNC Genel Müdür Yardımcısı Serdar Basri Akgün Maktek İzmir Fuarı’nın güzel hazırlanmış başarılı bir fuar olduğunu belirtti. Akgün fuar hakkında, “Tüyap ve TİAD güzel hazırlanmış bir fuar etkinliğine imza attı. Her yönüyle verimli ve güzel bir fuar oldu. Ziyaretçi ilgisinin yoğun yaşandığı, makine ve imalat sektörlerinin birlikte çözüm odaklı fikirler geliştirme fırsatı bulduğu bir fuar aktivitesi oldu. Yeni makine modellerimizi ve teknolojilerimizi bizzat Egeli yatırımcılara sunma imkanı bulduk. İzmir fuarı hem yatırımcıların hem de makine sektörü için yeni bir motivasyon ve heyecan getirdi” dedi.