Arçelik ARGE merkezinde GF Mikron kullanıyor

Arçelik Garage'da Mikron işleme merkezi kullanıyor

Türkiye’nin global markası Arçelik, inovasyon projeleri için kurduğu ARGE merkezinde GF Mikron işleme merkezlerini kullanıyor.

Arçelik, geleceğin ürünlerini geliştirmek için kurduğu Garage, Atölye 4.0 ve Tech Pro Akademi adlı birimlerini geçtiğimiz günlerde Çayırova’da hizmete açtı.

Yenilikçi fikirlerin özgür bir çalışma ortamında hayat bulması için kurulan ARGE merkezinde robotlar, 3D yazıcılar ve en yeni teknoloji ürünü makineler kullanılıyor.

ARGE merkezinde mühendisler, tasarımcılar ve yazılımcılar birlikte çalışıyor. Gençlerden oluşan çalışanlar burada tasarladıkları ürünleri anında üretebilecek donanıma sahip.

Kurduğu teknoloji merkeziyle firma, her geçen gün günlük hayatımıza daha fazla giren dijital teknolojileri ürünlerinde kullanmayı ve akıllı evler konseptiyle uyumlu ürünler geliştirmeyi amaçlıyor. Merkezde bir yıl içinde 20 bin fikir ve 200 prototip geliştirerek geleceğin ürünlerini üretmeyi hedefliyor.

Satış ve servis hizmetlerini üstlendiğimiz GF Mikron miling tezgahları da Arçelik’in kurduğu ARGE ve inovasyon birimlerinin kalbinde geleceğin akıllı evlerinde kullanılacak ürünlerin geliştirilmesinde kritik bir rol üstleniyor.